Kuzey Teve

“Milletin a….sına koyacağız” dedikleri işte bu

“Milletin a….sına koyacağız” dedikleri işte bu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
57 views
03 Ocak 2021 - 11:37
Spread the love

 Rize İdare Mahkemesi’nin, telafisi güç zararlara neden olabileceği gerekçesiyle ağaç kesiminin durdurulmasına karar verdiği Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Ausor ve Huser Yaylaları arasında Yeşil Yol projesi kapsamındaki yapılan bağlantı yolunda çok sayıda ağaç kesildiği ortaya çıktı.

Orman Genel Müdürlüğü, Yeşil Yol projesi kapsamında Ausor ve Huser yaylaları arasındaki bağlantı yolunda 16 dönüm alanda ağaç kesimi için izin verdi. Bu karar üzerine harekede geçen yöre sakinleri, Avukat Yakup Şekip Okumuşoğlu’nun öncülüğünde Rize İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma ve iptal istemiyle dava açtı. Dava başvurusunda şu ifadelere yer verildi:

TELAFİSİ GÜÇ ZARARLAR VERİLEBİLİR

Rize İdare Mahkemesi, dava konusu işlemin ormanlık alanda yol yapımına ilişkin olması, yürütülmesi ve ileride hukuka aykırı bulunup yürütmesinin durdurulması veya iptali yönünde karar verilmesi halinde, eski haline getirilmesi yönünden telafisi güç zararlara neden olabileceğini gözönüne alarak, yeni bir karar verilinceye kadar ağaç kesimi işleminin yürütmesini durdurdu.

YÜZLERCE AĞAÇ KESİLDİ, TAHRİBAT OLUŞTU

Bu arada, Ausor-Husor bağlantı yolunda geçen hafta başlayan ağaç kesiminde bölgede yüzlerce ağaç kesildi. Orman Genel Müdürlüğü’nün izni ile kesilen ağaçlar halen yol kenarlarında bekletiliyor. Ausor yaylasında Yeşil Yol çalışması ile büyük tahribat oluştuğu gözlendi.

Konula ilgili açıklamalarda bulunan Rize Valisi Ersin Yazıcı, Yeşil Yol projesi kapsamında ağaç kesilmediğini açıklamıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -