Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MHP İKİZDERE BELEDİYE BAŞKANI KARAGÖZ “YAZICI HALKIN GAZINI ALDI”

MHP İKİZDERE BELEDİYE BAŞKANI KARAGÖZ “YAZICI HALKIN GAZINI ALDI”
243 views
03 Mayıs 2021 - 18:00
Spread the love

MHP İKİZDERE BELEDİYE BAŞKANI KARAGÖZ “YAZICI HALKIN GAZINI ALDI”

GENÇAĞA KARAFAZLI-

İkizdere, İşkencedere vadisinde Cengiz inşaatın taş alması için yapılacak olan taş ocağına karşı çıktığı için AKP teşkilatları tarafından eleştirilen MHP İkizdere belediye başkanı Hakan karagöz AKP Genel başkan yardımcısı Rize milletvekili hayati Yazıcı’nın taş ocağına karşı direnen yurttaşlarla yaptığı bilgilendirme toplantısını yurttaşların gazını almak olarak değerlendirdi.

İkizdere Taş Ocağı konusunda AKP Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla yapılan Bilgilendirme toplantısına ’işin hüllesi yapıldı ’diyen MHP’nin İkizdere Belediye başkanı Hakan Karagöz yöre insanının güveni kayboldu dedi.

“İŞİN AÇIKÇASI BİR HÜLLE YAPILDI”

AKP ye yakınlığıyla bilinen cengiz İnşaatın İyidere Lojistik liman inşaatı için İkizdere işkencedere vadisinde yapılması düşünülen taş ocağına karşı günlerdir direnen yurttaşlara yönelik Jandarmanın saldırıları sonrası uç gün önce İkizdere Kültür Merkezi salonunda belirlenen isimlerin kontrol edilerek katıldığı bilgilendirme toplantısı dağ fare doğurdu denilerek beklentilere cevap veremediği belirtildi.

“HALKIN GÜVENİ KAYBOLDU”

Taş Ocağına tepki gösteren ve direnen bazı yurttaşlarında katılımıyla gerçekleşen toplantıya sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamayla değerlendiren MHP li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, ‘İşin açıkçası bir hülle yapıldı.  Bu durum projenin devamına yöre halkı tarafından büyük bir güvensizlik yarattı ve bilgilendirme, sahip çıkılma noktasında çok ama çok geç kalındı bunu Vali bey de, bakan bey de kabul etti.

“DÖRT KÖY İKİ MAHALE ETKİLENECEK”

Yöre halkı ve dernekler bu konuya dahil oldu, dava açtı ve iptal oldu. Daha sonra Rize’de yapılacak liman dolgusuna bazalt malzemeyi bölgede 30 kilometrelik hinterlanta (çevrede) Cevizlik köyünde (İşkence vadisi) alınabileceği tespit edildi. Buralar vatandaşlarımızın yaşam alanları ve iki köyü doğrudan etkileyecek. Dolaylı olarak da 4 köy ve iki mahalle direk etkilenecek.

“BİR NEVİ HALKIN GAZINI ALDILAR”

Buralarda yüzlerce ton organik çay yapılıyor, 8-10 ton bal üretiliyor, köylünün İçme suyu buradan geliyor. Haliyle haklı olarak tepki gösterildi, daha sonra Valimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz duyarlılık gösterdi, gelip halkı bilgilendirdiler. Bu toplantılar sürecin daha sağlıklı ve bilinçli yürütülmesi noktasında çok önemliydi. Bir nevi halkın gazını aldılar. Bu süreçte bu grupların içine bazı fanatik gruplar girdi. Devletimizin ve bölgemizin, bu limana ihtiyacı var.

İkizdere insanı olarak asla yatırıma karşı değiliz. Ovit tünelinin işlevini artıracak bir projedir. O hat üzerindeki yapılaşmaya da katkı sağlayacak. Biz, yapılan yanlışları Belediye Başkanı olarak dile getirdik” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -