Kuzey Teve

Meslektaşlarından Feyzioğlu’na protesto: Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakın

Meslektaşlarından Feyzioğlu’na protesto: Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakın
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
53 views
03 Ocak 2021 - 12:48
Spread the love

 Son dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ‘samimi’ olduğu için eleştirilen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Batman’da Mezopotamya Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat tarafından protesto edildi.

‘Cerablus’a büyük harekatı başlattık’

Fotoğraf: DHA

Fotoğraflar: DHA

Feyzioğlu, ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunun başladığı gün Twitter hesabından “Cerablus’a büyük harekatı başlattık. Allah Türkiye’yi ve Milletimizi korusun” mesajını paylamış ve kullandığı ifade nedeniyle hayli eleştirilmişti.

Barolar Birliği Başkanı tweetinde aynı zamanda, Facebook hesabında paylaştığı yazıya yönlendiren bir link de eklemişti.

Feyzioğlu, söz konusu yazıda şu ifadeleri kullanmıştı: “Yıllardır Suriye politikamızın yanlışlığını yazıyorum. Dilerim bu hamleyle ve öncesinde yapılan ittifaklarla hızlı bir düzelmeye girer. Ayrıntıları bilmediğim için bir iyi dilekten ibaret bu söylediğim. Ancak dış temaslardaki son haftaların hareketliliği önemli müzakerelerin yapıldığını gösteriyor. Ordumuz, göz bebeğimizdir. Çünkü bu topraklarda yaşamamızın güvencesidir. Yıpratılmamalı, bir an önce yaraları sarılmalıdır. Milli bir dış politika, milli ordu olmadan uygulanamaz. Dilerim alnımızın akıyla bu harekattan, en az zayiatla muzaffer çıkarız. Allah, Türkiye’yi ve milletimizi korusun.”

‘Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakın’

Fotoğraf: DHA

Fotoğraf: DHA

Batman Barosu’nun yeni binasının açılış töreninde konuşma yapmak için sahneye çıkan Feyzioğlu, bu esnada “Tutuklu avukatlara özgürlük, Tahir Elçi için adalet” pankartıyla karşılaştı.

Batman Mezopotamya Hukukçular Derneği’ne üye avukatların oluşturduğu gruptan biri Feyzioğlu’na şöyle seslendi: “Herkes sizi Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak biliyor ama sizin yaptığınız şey savaşı haykırmak, savaşa sevinmek ve Twitter’dan yazmak. Bizim sizden istediğimiz şey tutuklu avukatlara ve Tahir Elçi’nin dosyasına sahip çıkmanız. Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakmanız ve görevinizin başınıza dönmenizdir. Bu sebeple sizi protesto ediyoruz.”

Feyzioğlu: Tahir Elçi gibi insanlara ihtiyacımız var

Metin Feyzioğlu, kendisinin ‘Atatürkçü, demokrat ve cumhuriyetçi’ olduğunu belirterek, “Tahir Elçi’yi anlamak ve onun mirasını sahiplenmek kavgayla olmaz. Tahir, bir köprü insanıydı ve köprü insanı olduğu için katledildi. Köprü insanları her zaman ateş altındadır. Bugün bizim Tahir Elçi gibi köprü insanlarına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Darbe girişiminin ardından açığa çıkan istihdam açığına da değinen Feyzioğlu, 100 bin kişilik ‘avukat ordusu’nun hazır olduğunu şu sözlerle anlattı: “Hiçbir eğitime, staja gerek kalmaksızın en ala savcılık ve hakimliği yapmaya hazırdırlar.”

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu ve Feyzioğlu’na doğrudan yanıt: Burası devletin malıdır

Bozdağ’dan ‘Adli Yıl açılışında yokuz’ diyen Kılıçdaroğlu ve Feyzioğlu’na: Şekilcilik

Feyzioğlu ve Erdoğan ‘o gün’den sonra ilk kez: İşgale karşı saf tutmak asli görevimiz

Feyzioğlu’na meslektaş protestosu: Tayyip seninle gurur duyuyor

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -