Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İl başkanı Bayrak’tan Alim’e “Üreticinin alın terini peşkeş çektirerek çay günü kutlanmaz”

İl başkanı Bayrak’tan Alim’e “Üreticinin alın terini peşkeş çektirerek çay günü kutlanmaz”
195 views
15 Aralık 2021 - 22:27
Spread the love
Babalar günü, sevgililer günü anlar günü derken, Çay işletmeleri genel müdürü Yusuf Ziya Alim geçtiğimiz günlerde  ” Dünya çay günü ” adı altında bir gün olduğunu ifade ederek bu günle alakalı bir açıklama yapmıştı.
Alim ,açıklamasında soğuk çay ürettiğini unutmuş olacak ki çayın yalnızca sıcak olarak içildiğini ve çayın sevgisinden dostluğundan vs bahsetmiş .
Çaykur genel müdürün çay günü kutlamasını yakinen takip eden Memleket Partisi Rize il başkanı Muhittin Bayrak  Genel müdür Alim’den inciler diye bir yazı kaleme alarak özel facebook sayfasından okurlarıyla paylaştı.
Bayrak ,yazısında çay işletmeleri genel müdürü Yusuf Ziya Alim’e çay üreticisini özel sektöre peşkeş çeken birinin çayın dostluk ve samimiyet olduğunu söyleme hakkı olmadığını belirterek şunları söyledi..
Alim den inciler”
Alim’in değerli bilgileri gün yüzüne çıkardığını dile getiren Bayrak “Türkiye’de sadece bir sıcak içecek olmanın ötesinde bir kültür olan çayın günün her saatinde tüketildiğini kaydeden Alim, “Ülkemizde çay demek aynı zamanda sevgi, dostluk, samimi sohbetlerin simgesi demektir. Dünyada kişi başı en çok ülkemizde tüketilen çay bir dosttur, samimiyettir” diyor”
Vay be çay Sevgi’ymiş, dostluk muş, samimi sohbetlerin simgesiymiş, çay dost muş, samimiyetmiş !  vay be hiç güneş yüzü görmemiş kimseler tarafından bugüne kadar fark edilememiş çay ile insan arasındaki ilişkiyi gözler önüne seren değerli bilgiler bunlar”
“Çay soğukta içiliyor”
Çayın ağız tadıyla içilecek tat bırakmadıklarını ifade eden Bayrak ; “Sn. Alim hatırlatmak isterim ki çay sadece sıcak bir içecek değil soğukta içiliyor “didi“yi öve öve anlattığınız günleri  unuttunuz mu ?
Sn. Alim çay öncelikle sevgi, dostluk, sohbet simgeden daha önemlisi alın teridir ,emektir başta Rizeli hemşerilerimin olmak üzere bölgede 210 bin insanın tek geçim kaynağıdır.
“Üreticiye ağız tadıyla çay içecek hal bırakmadınız”
Sn. genel müdür siz gerek kaçak çay, gerek özel sektöre yarı fiyatına kuru çay, gerek üreticinin alın terini özel sektöre peşkeş çektirerek çayda ne dostluk ne samimiyet nede hemşerilerime ağız tadıyla çay içecek bir hal bırakmadınız. sn. genel müdür sizin de dünya çay gününüz kutlu olsun” şeklinde Alim’in çay alim politikasını ve dünya çay günü kutlamasını eleştirdi.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -