Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Memleket Partisi gündeme getirdi “Salarha vadisi ilçe olsun”

Memleket Partisi gündeme getirdi “Salarha vadisi ilçe olsun”
266 views
19 Ocak 2022 - 22:13
Spread the love

Memleket partisi il başkanı Muhittin Bayrak Salarha Vadisinin ilçe olması için parti olarak TBMM’ ye kanun teklifi vereceklerini söyledi

kuzeyteve.com

Memleket Partisi Rize İl Başkanı muhittin Bayrak ,nüfus yoğunluğuyla bilinen ve Rize merkeze olan uzaklık mesafesi nedeniyle ,Salrha vadisinin  ilçe statüsüne kavuşturulmasını istedi.

Memleket partisi il başkanı Bayrak ;  “Salarha vadisi dağlık Rize coğrafyasının tersine düz alanları olması nedeniyle farklı ve önemli bir yerleşim yeridir. Başta çay olmak üzere birçok sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılan salarha vadisinde ayrıca hastalıklara iyi geldiği bilinen kestane balı üretimi ve büyük baş hayvancılık yapılmaktadır. Vadi de bulunan meşhur Andon ılıca suyu turizme oldukça katkı sağlamaktadır” dedi.

Bahse konu vadinin nüfus yoğunluğu ile bir çok bölgeden daha büyük olduğuna vurgu yapan Bayrak ; “Salarha vadisi toplamda 47 mahalle ve köyden oluşur ve 35 bin nüfusa yaklaşık 26 bin seçmen sayısına sahiptir. Birçok ilçeden büyük salarha vadisinde yaşayan hemşerilerimin içi rahat olsun. Önümüzdeki günlerde salarha vadisinin ilçe olabilmesi için kanun teklifini hazırlayıp TBMM sunulmak üzere partimizin milletvekili Mehmet Ali Çelebi beye göndereceğim” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -