Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Milletin A… koyacağız diyen Mehmet Cengiz kamu yararı için ‘eğitim ve kültür ve çevre’ vakfı kurdu

Milletin A… koyacağız diyen Mehmet Cengiz kamu yararı için ‘eğitim ve kültür ve çevre’ vakfı kurdu
242 views
02 Mart 2021 - 18:03
Spread the love

Mehmet Cengiz Eğitim ve Kültür Vakfı adıyla kurulan ve ‘eğitim, bilimsel araştırma geliştirme, sağlık, doğayı ve çevreyi korumayı’yı amaçladığı belirtilen vakfın 1 milyon TL sermayesi bulunuyor.
AKP iktidarı döneminde kamu kurumlarından aldığı milyarlarca liralık ihaleler ile servetini katlayan Milletin A….koyacağız küfrüyle hafızalara kaydedilen Cengiz Holding‘in sahibi Mehmet Cengiz vakıf kurdu.

Birgün‘ün aktardığına göre, Resmi Gazete’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı ilanda, Cengiz’in İstanbul’da “Mehmet Cengiz Eğitim ve Kültür Vakfı” adı altında bir vakıf kurduğu bilgisine yer verildi.

İlanda, vakfın mal varlığının 1 milyon TL olduğu ve yönetim kurulunda ise Mehmet Cengiz, Ahmet Cengiz ve Uğur Cengiz’in yer aldığı ifade edildi.

Çevreyi koruma ve ağaçlandırma faaliyetleri
Vakfın amacına ilişkin de şu ifadelere yer verildi:

“Eğitim, bilimsel araştırma ve geliştirme, sağlık, sosyal, yardım, kültür, doğa ve çevrenin korunması ve ağaçlandırma konularında kamuya açık olarak devletin kamu hizmeti yükünü azaltıcı faaliyetlerde bulunmaktır. Vakıf ayrıca kamu yararına vakıf olarak vergi muafiyeti statüsü alınmasını da amaç edinmiştir.”

Vakfın sona ermesi halinde mal varlığı devri ilişkin de “Vakfın tasfiyesinden arta kalan mal varlığı Hacı Şaban Cengiz Vakfı adlı vakfa devredilir” denildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -