Kuzey Teve

Mehmet Ağar’a bakın!

Mehmet Ağar’a bakın!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
47 views
03 Ocak 2021 - 12:47
Spread the love

Faili meçhullerin Failii Ağar Demokrasi nöbetinde
‘DEVLET ADINA BİN OPERASYON YAPTIK’ DİYEN MEHMET AĞAR DA ‘DEMOKRASİ NÖBETİ’NDE..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’daki evinin önünde gerçekleştirilen ‘demokrasi nöbeti’nde 90’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin sorumlusu eski bakan Mehmet Ağar da bir konuşma gerçekleştirdi. 

Ağar, “Asker üniformasını ne şekilde üzerine giydiği belli olmayan bir grubun, devletine ve milletine karşı kalkışmasını, önce Allah, sonra milletimizin büyük dayanışması ve elbette ki o milletin lideri olarak Cumhurbaşkanımızın gerçekten anayasada geçen şekli ve ruhuyla Başkomutanlığı en iyi şekilde temsili, akamete uğratmıştır. Cumhurbaşkanımızın verdiği bir talimatla bir yandan milletimiz bir yandan emniyet kuvvetimiz, bir yanda darbeci hainlere ayak uydurmayan ve asker üniformasını şerefle taşıyan askerimiz, her yerde canla başla çalışan kamu yöneticilerimiz devreye girdiler ve sabah mübarek ezan sesleri içerisinde bu girişim akamete uğradı.” şeklinde konuştu.

Yenikapı’da gerçekleştirilecek mitingi öven Ağar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Konuşmak kolay ama çıplak bedeniyle elinde bayrağıyla o tankın, o kurşunun üzerine giden yürek, bulunmaz bir yürektir. Bu yürek imanlı, inançlı Müslüman Türk milletinin yüreğidir. Hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağımız şehitlerimiz var. Gazilerimiz var, evde ekmeği yokken çıkıp tankın önüne atan insanlara hepimizin minnet ve haysiyet borcu var. Onların vatanlarına ailelerine sahip çıkma borcumuz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapılacak mitingle dünya Türkiye’de demokrasinin ne anlama geldiğini, millet bütünlüğünün ne anlama geldiğini FETÖ ve benzerlerinin yerle bir edileceğini açıkça görecektir.”

“BİN OPERASYON YAPTIK”

90’lı yıllarda binlerce kişinin ‘gözaltında kaybedilmesi’ ve faili meçhul cinayetlere kurban gitmesinin baş sorumlusu olarak gösterilen Ağar, suçlamalara “Devlet adına bin operasyon yaptık” şeklinde karşılık vermişti. Ağar, Uğur Mumcu suikastının ardından da faili meçhul cinayetlerle ilgili “Bir tuğla çekersek duvar yıkılır” ifadesini kullanmıştı.

1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’ye destek verdiği açıklayan Ağar, 2011’de “Susurluk davası” kapsamında, “cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturduğu ve yönettiği” gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası almış, ancak 1 yıl sonra ‘denetimli serbestlik’ten yararlanarak serbest kalmıştı. 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -