Kuzey Teve

MADEN İŞÇİLERİNE SELAM

MADEN İŞÇİLERİNE SELAM
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
126 views
02 Ocak 2021 - 23:33
Spread the love

 MADEN İŞÇİLERİNE SELAM

Çayeli Bakır Madeninde çalışan, patronların sıfır zam ile 3 yıllık sözleşme dayatmasına tepki olarak çalışmama kararı alan arkadaşlarım. Bu onurlu ve haklı mücadelenizden dolayı sendikam Disk Gıda-İş adına, temsilci arkadaşlarım adına, Çaykur üyelerimiz adına sizleri saygıyla selamlıyorum…

Bu onurlu, bir o kadar da zor süreçte gerek sendikal alanda gerekse maddi manevi alanda desteklerimizi kesintisiz sürdüreceğimizi kendilerine ilettik. Alınan duyumlar ve daha önceki sözleşmelerde yasanan tecrübelerimizden edindiğimiz endişelerimizi arkadaşlarımıza ilettik.

Mevki, makam, maddi çıkarlar uğruna grevi delme girişimi olacağını, bunlara karşı çok dikkatli mücadele edilmesi gerekliliği konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. “Tecrübe, bedeli çok ağır ödenmiş bilgi birikimidir” sözünden yola çıkarak, kim olursa olsun (Sonsuz güven yerine kontrollü denetlenebilir güven) olması gerektiği fikrine vardık. Emekçi arkadaşlarımın bu onurlu ve haklı mücadelesinin tüm emeği sömürülen diğer arkadaşlara bir örnek teşkil ettiğini bilhassa Çaykur çalışanlarının bundan dersler çıkarması gerektiği konusunda birleştik.

“Ya direneceğiz ya da dileneceğiz!”

“Yaşasın sınıf dayanışması.”

“Yok tek başına kurtuluş, ya hep beraber ya da hiç birimiz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -