Kuzey Teve

Macahel Vadisi Türkiyede tek

Macahel Vadisi Türkiyede tek
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
257 views
03 Ocak 2021 - 10:12
Spread the love

 Artvin Ekolojik Ultra Trail Parkurlarının bulunduğu Macahel Vadisi Türkiye’de tek, UNESCO tarafından koruma altına alınan biyosfer rezerv alanı.

yeryüzünün en temiz havası, en berrak dereleri, en heybetli ormanları, ilk kez görebileceğiniz kır çiçekleri, el değmemiş yaban hayatı ve zengin kültürüyle bir yeryüzü cenneti. Koşmak için bu cennet vadiyi seçen doğa/koşu severler dağların en mahrem yerlerine kadar girip Karçal Dağlarının modern yaşamdan gizlediği doğal güzelliklere ulaşacaklar.

Artvin Ultra parkuru her metresinde gücünüz elverdiğince size koşma olanağı veriyor. Yayla evlerinde veya yöresel pansiyonlarda konaklama, hayvansal ve bitkisel organik ürünlerden tatma, yöresel eğlenceler ile eğlenme, Alpleri andıran uçsuz bucaksız yaylalarını – renkli çiçeklerini – eşsiz buzul göllerini insanı hayrete düşürecek kadar heybetli yağmur ve anıt ormanlarını görme, şelalelerle süslenmiş buz gibi derelerinde yüzme gibi güzellikler ultra trail ve doğa sevenleri bekliyor.

Ekolojik Ultra Trail, Artvin Ultra her yönüyle dünya standartlarında bir yarışma! Koşulacak parkurlar şimdiye kadar yapılan tüm yarışlardan daha zengin, farklı coğrafik ve kültürel ve tarihi yerlere sahip. Göllerden karlı dağ zirvelerine oradan yaylaların düzlüklerine. Dünyada sayılı ve Türkiye’de tek biyosfer rezerv alanı olan Macahel Vadisinden geçen muhteşem bir parkur. Artvin Ultra sizi, Urartulardan, antik Çağ Tzan-Laz devleti Kolhis Krallığına, Gürcistan krallığından, Anadolu Selçuklu devletine, Osmanlı İmparatorluğundan, Türkiye Cumhuriyetine tarihi bir yolculuğa da çıkartacak sizi.

Artvin Ultra, dünyanın sayılı ultra maraton organizasyonu olmaya aday. Bu gücünü organize edildiği Artvin’in çok güzel ve çok zor doğasından alıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -