Kuzey Teve

Kürtçe şarkı söyleyen üç müzisyen ‘örgüt propagandası’ iddiasıyla gözaltına alındı

Kürtçe şarkı söyleyen üç müzisyen ‘örgüt propagandası’ iddiasıyla gözaltına alındı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
38 views
03 Ocak 2021 - 12:48
Spread the love

 Tunceli’nin Pertek ilçesinde bir düğünde okudukları Kürtçe türkü nedeniyle Grup Çığlık Orkestra ekibinin üç üyesi ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

Fotoğraf: DHA

Fotoğraf: DHA

DHA’dan Ferit Demir’in haberine göre, Pertek’teki Keban Baraj Gölü kıyısında bulunan Hıdır Demir Parkı’ndaki bir düğünde dün gece Türkçe ve Kürtçe şarkılar söyleyen Grup Çığlık Orkestra ekibinin solisti Hıdır Taş ve grubun diğer üyeleri Sinan Taş ile Birol Bulut, davetlilerin gitmesinden sonra gelen sivil polisler tarafından‘terör örgütü propagandası’ yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Müzisyenler, ilçe Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürülerek sorguya alındı. Pertek Cumhuriyet savcısının talimatıyla Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan müzisyenlere okudukları şarkılarda PKK propagandası olup olmadığına ilişkin sorular yöneltildi.

Grup üyelerinin suçlamaları kabul etmedikleri, istek üzerine türkü ve şarkı okuduklarını söyledikleri bildirildi. Polisteki sorguları tamamlanan üç kişinin akşam saatlerinde adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -