Kuzey Teve

KOÇOĞLU HES DE İŞ MAKİNESİNİ YAKTILAR

KOÇOĞLU HES DE İŞ MAKİNESİNİ YAKTILAR
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
79 views
03 Ocak 2021 - 11:29
Spread the love

 KOÇOĞLU HES DE İŞ MAKİNESİNİ YAKTILAR

Çayeli ilçesi Senoz vadisinde HES çalışması yapan Koçoğlu şirketine ait Şantiye ‘deki İş Makinasını Ateşe Verdiler!

Gençağa Karafazlı

Rize’nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi’nde meydana gelen olayda HES inşaat’ına ait bir iş makinası yakıldı.Edinilen bilgiye göre İlçe’nin Senoz vadisinde Koçoğlu  şirketine  ait HES Projesinde taşoren firmaya ait İş Makinası dün gece kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yakıldı.

Beyaz Elektrik firmasına ait olan İş Makinası’nın kim ya da kimler tarafından yakıldığı bilinmezken, Yakılan iş makinesinin operatör kabini kullanılamaz hale geldi. Jandarma ekipleri olay sonrası inceleme başlattı.

ÇATALDERE KÖYLÜLERİ HES’E KARŞI

Bilindiği gibi Şenoz vadisinde yapımı devam eden HES projelerine karşı eski başbakanlardan A.Mesut Yılmaz’ın da köyü olan Çataldere köylüleri uzun yıllardan beri mücadele veriyor.

Köylüler HES şirketlerinin yasalara aykırı bir şekilde çalışma yaptığını iddia ederek geçen yıl HES şantiyesinde görevli bir müdürle tartışmış müdür ayağından silahla vurulmuştu. HES projesini hayta geçirme konusunda ısrar eden firmanın yetkilerini sürekli uyaran köylülerle HES çalışanları ve firma yetkilileri arasında yer yer tartışmalar yaşanmış bu tartışmalar sonrası yine bir iş makinesi ateşe verilmişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -