Kuzey Teve

KESKlilere plastik mermi, biber gazı ve ters kelepçe

KESKlilere plastik mermi, biber gazı ve ters kelepçe
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
163 views
02 Ocak 2021 - 22:55
Spread the love

 Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) ihraç edilen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, işlerine geri dönmek talebiyle OHAL Komisyonu önüne yürümek istedi. KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen önünde toplanan gruba ilk başta ‘önlüksüz yürüme’ şartıyla izin verildi.

Kısa bir süre sonra Kumrular caddesine çıkan KESK üyelerinin önü çevik kuvvet polisi tarafından kesildi ve ‘talimat var, yürüyüşe izin yok’ denildi. KESK üyelerinin “Açıklama yapmak anayasal hakkımız” sözlerine polis, “Hakkınız; ama valilik emri var” diye cevap verdi.

Kumrular caddesinde pankart açan ve açıklama yapmak isteyen KESK üyelerine polis çok sert müdahale etti. Polis 1-1.5 metre gibi kısa bir mesafeden biber gazı sıkarken yine aynı mesafeden plastik mermi kullandı. Polis KESK üyelerini darp ederek Tüm Bel-Sen binasının bulunduğu Sümer 2 Sokak’a kadar uzaklaştırdı. Ve burada gruptakileri yüzüstü bekletilip, ters kelepçe taktı. Eyleme katılan yaklaşık 15 kişi gözaltına alındı.

Seyr-i Sokak’tan Oktay İnce de eylemi görüntülediği sırada gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, ‘işimizi geri istiyoruz’ şeklinde slogan attı. (Mezopotamya Ajansı)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -