Kuzey Teve

KESK TRABZON ŞUBEDEN ÖĞRENCİLERE FAŞİST TAVIR!

KESK TRABZON ŞUBEDEN ÖĞRENCİLERE FAŞİST TAVIR!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
147 views
03 Ocak 2021 - 12:51
Spread the love

Gençağa Karafazlı-
Trabzon’da 20 Mayıs 2017’de, Trabzon’da #NuriyeGülmen ve #SemihÖzakça’ ya destek için 1 günlük açlık grevi yapmak isteyen ve kendilerini muhalif olarak tanımlayan 3 öğrenci KESK’’e gidip mekân konusunda yardım istedi. Öğrencilerin bu isteğine KESK üyeleri karşı çıktı.

Ertesi gün öğrenciler saat 12 de KESK şubesine giderek işgal etti. Öğrenciler KESK şubesinde yaklaşık 1 saat eylemlerini sürdürdü. Bu duruma KESK Şube yönetimi, “Hayır 1 saat eylem yaptınız şimdi evinize gidin. Burada bu eylemi yapamazsınız. Yasal değil ve burası yeri değil” diyerek tepki gösterdi.

KESK yöneticilerinin uyarılarına aldırmayan Öğrenciler eyleme devam etmek isteyince şube yönetimi öğrencilerin oturdukları masaları zor kullanarak kaldırmaya çalıştı. Bu duruma öğrenciler müdahale etti salonda arbede yaşandı. Olaylar sonrası öğrenciler sosyal medyada, “1 günlük açlık grevi yapmak isteyenlere KESK bürokratları saldırdı!” şeklinde paylaşımlarda bulununca sosyal medyadan KESK yöneticilerine “gerici faşistler” şeklinde tepki yağdı.

Öğrenciler Trabzon KESK şubesinde yaşananları şu şekilde aktardı.

” 20 Mayıs 2017’de, Trabzon’da #NuriyeGülmen ve #SemihÖzakça’ ya destek için 1 günlük açlık grevi yapılması planlandı. İki arkadaşımız kendini muhalif olarak tanımlayan KESK şubesine gidip mekân konusunda yardım istediler ama Trabzon’ da kİ KESK şubesi yıllardır olduğu gibi bu sefer de yıldırıcı ve gerici bir tavır aldı ve KESK ‘te böyle bir etkinliğin düzenlenemeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine KESK ertesi gün saat 12’de işgal edildi. KESK Trabzon şubesindeki kişiler arkadaşlarımıza saldırmaya başladı. Kapıları kilitlediler içeriye girmek isteyen arkadaşlarımızı almadılar sonradan diğer arkadaşlarımız içeriye girmeye çalışırken KESK üyeleri tarafından darp edildi. Daha sonrasında eylemimizi 19’da sonlandıracağımızı söyledik fakat sendikanın saat 17:30’da kapandığını daha fazla içeride kalırsak bizi işgalci olarak suçlayacaklarını ve polis çağıracaklarını söylediler.

Biz yine de saat 19’a kadar bekleyip eylemimizi kendi isteğimiz ile sonlandırdık. Ayrıca KESK sekreteri KHKile işten atılanlar geri alındı alınmayanlar memur-sen’de örgütlü olanlar onlar da bizi ilgilendirmiyor diye açıklama yaptı.”

 İşte öğrencilere saldırı anı

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -