Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

KESK SAMSUN “KAYNAKLAR SİLAHLANMAYA VE SAVAŞA AKTARILIYOR YAŞAM DAYANILMAZ HALE GELDİ”

KESK SAMSUN “KAYNAKLAR SİLAHLANMAYA VE SAVAŞA AKTARILIYOR YAŞAM DAYANILMAZ HALE GELDİ”
231 views
16 Aralık 2021 - 22:32
Spread the love

KESK Samsun şubeler platformu TBMM’de yapılan bütçe görüşmelerini protesto etti zamlara ve yoksulluğa karşı ortak mücadele çağrısı yaptı. 

KESK SAMSUN “KAYNAKLAR SİLAHLANMAYA VE SAVAŞA AKTARILIYOR YAŞAM DAYANILMAZ HALE GELDİ” 

Gençağa Karafazlı

SAMSUN- Her gün yeni bir zam haberiyle uyandıklarını emekten ve halktan yana bütçe istediklerini ifade eden KESK şubeler platformu dönem sözcüsü Uğurcan Albak platform adına yaptığı açıklamada, Olağanüstü günlerden geçtiklerini siyasal İktidar emeğe, emekçilere, halka karşı adeta ekonomik darbe yaptığını ifade ederek hep birlikte “işsizliğe, yoksulluğa hayır! Emekten, halktan yana bütçe istiyoruz!” demek için 4 ilde gerçekleştirecekleri mitinge buluşma ve dayanışma çağrısı yaptı.

“YAŞAM DAYANILMAZ HALE GELDİ HERGÜN YENİ ZAMLARLA UYANIYORUZ” 

19 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak mitinge buluşma ve dayanışma çağrısı yapan KESK dönem sözcüsü Albak; iktidarın Göz göre göre ve sonucunu bildikleri ekonomik politikalarla emeği ucuzlatıyor, işsizliği, güvencesizliği artırıyor, yaşam koşullarını dayanılmaz hale getirdiklerini her güne yeni zamlarla uyandıklarını temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadıklarını dile getirdi.

“KADINLAR UCUZ İŞ GÜCÜ KAYNAĞI OLARAK GÖRÜLÜYOR”

Altıkları ücretin enflasyonun altında ezildiğini, maaşların ve alım güçlerinin eridikçe eridiğini belirten Albak açıklamasını şu sözeler le sürdürdü;

“İktidar çevresi ve bir avuç vurguncu fırsatçı rantçı dışında hepimiz kaybediyoruz.

Biz fakirleşirken onlar zenginliklerine zenginlik katıyor. Bin bir emekle büyüttüğümüz gençler barınacak yurt bulamıyor.

9 milyonu aşkın yaşlılık aylığı alan emekli ile 4 milyon civarındaki hak sahibi emekliler de açlık sınırında yaşıyor. Ucuz işgücü kaynağı görülen kadınlara yönelik şiddet, kadın kırımı boyutuna ulaştı. Patronlar istediği zaman keyfi olarak işten çıkarıyor, iktidar sorgusuz sualsiz ihraç ediyor!

İşsiz kaldığımızda ise İşsizlik Sigortası Fonundan işsizlik parası alamıyoruz, fonu kuşa çevirdiler paralar sürekli patronlara aktarılıyor”

“KAYNAKLAR SİLAHLANMAYA VE SAVAŞA AKTARILIYOR”

Milyonlarca insanın açlık sınırında çalıştırıldığını dile getiren KESK, Samsun şubeler platformu dönem sözcüsü Uğurcan Albak ; “Bize olmayan kaynaklar silahlanmaya ve savaşa gidiyor, bize para yok ama silaha var o nedenle barış hepimizin acil talebidir.

Görüldüğü ve yaşandığı üzere nüfusun büyük bölümü insanca yaşam koşullarının çok uzağında açlık sınırının çok yakınında yaşam mücadelesi veriyor” dedi

KESK’in  “Geçinemiyoruz! İnsanca Yaşam, Emekten ve Halktan Yana Bütçe İçin Omuz Omuza” çağrısıyla 18 Aralık 2021 Diyarbakır ve İzmir, 19 Aralık 2021 İstanbul ve Ankara olmak üzere 4 ilde gerçekleşecek olan mitinge dayanışma çağrısı yapan Albak;

“Bölge mitinglerimizde sadece kamu emekçilerinin değil krizden etkilenen tüm kesimlerin seslerini duyurmasını ve taleplerini dile getirmesini amaçlıyoruz.  “geçinemiyoruz” diyen tüm kesimleri yapacağımız mitingde hep birlikte itirazımızı ve sesimizi yükseltelim.

Bugün tek çıkar yolumuz “hak verilmez mücadele ile alınır” ilkesini temel alan ortak bir mücadele yürütmekten başka çare yoktur” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -