Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“Kavalcı’da emek hırsızı çıktı”

“Kavalcı’da emek hırsızı çıktı”
514 views
05 Nisan 2022 - 16:36
Spread the love

Rize basınında kendini topluma gazeteci- basın mensubu olarak sunan emek hırsızlarını gün yüzüne çıkarmayı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kez bir başka ismi kamuoyuna açıklıyoruz.

“Kavalcı’da emek hırsızı çıktı”

kuzeyteve.com-Özel Haber

RİZE- Bir süredir, birilerinin siyasi amaçları doğrultusunda organizeler yapıldığını, bu amaçla maddi menfaat temin karşılığında bazı gazeteci-medya-basın derneklerinin devreye sokulduğunu, bu derneklerin başarı plaketleriyle birilerini öne çıkarmaya çalıştığına dikkat çekiyoruz.

Bu doğrultuda 53 Gazeteciler derneğinin düzenlediği plaket gecesine de dikkat çekmiş, ilgisiz kişilerin gecede plaketlerle ödüllendirilmesini eleştirmiştik.

Rize’nin hali ortadayken bunca plaketin kimlere, ne amaçla verildiğini sorgulayınca bu kez de dernek yönetimin hücumuna uğramıştık.

Dernek yönetimi, tıpkı başkanlarının gecede yaptığı konuşmasında olduğu gibi “plaketleri hak edene verdiklerini,” kopyala, yapıştır” yöntemiyle gazetecilik yapanların plaketi hak etmediğine” vurgu yapan yönetim kurulu imzalı bir bildiri yayınlayarak bizlere göndermede bulunmuştu.

Bunun üzerine bizlerde hem dernek yönetimini hem de plaket verilenlerin başarılarını araştırmaya başladık.

Meğerse bu derneğin yönetiminde yer alanların ve plaket verilenlerin bazıları başkalarının yazılarını çalmakta son derece başarılıymışlar. Başarıları ondanmış.!

Şimdiden belirtelim, bu konuda derneğin başkan yardımcısı olan, ÇAY TV programcısı ORHAN Yazıcılar’ın eline su dökecek kimse çıkamaz.

Yazıcılar’ın aşırıp kendine mal ettiği iki yazısını yayınladık. Ancak, bu tür yazıların ardı arkası kesilmiyor ve neredeyse her yazısı bir başkasına ait.

Bu yazı serisine devam etmeyi sürdüreceğiz.

Yazıları çalınanların Yazıcılar’ı dava etmeleri halinde ağır telif yasasıyla karşı karşıya kalması kaçınılmaz. Bu tür suçların açığa çıkarılması halinde yargının res’en devreye girmesi de söz konusu.

Umarız, hala onu dernekten ihraç etmeyen, plaketini geri almayan ve suskunluğunu koruyan dernek yöneticisi bundan sonra gereğini yapar.

Bu kez ortaya çıkardığımız emek hırsızı da gecede başarı plaketi verilenlerden biri.

Çaykur’da çalışır görünen, “Küresel Gazeteciler Derneği” denilen bir derneğin Rize temsilcisi olan ve yazılarıyla topluma dini öğütler veren (RIGADER ÜYESİ) Bayram Ali Kavalcı da başkalarının yazılarını alıp, altına kendi ismini yazanlardan.

İşte Kavalcı’nın başkasının yazısını alarak, noktası, virgülüne dokunmadan kendine mal ettiği yazılarından biri;

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/yetenekli-kalemler/619071.aspx

Bu yazıyı çalan Kavalcı aşağıdaki başlıkla kendisinin yazısı imiş gibi bir çok haber sitesine yayınladı;

“BAZI YARALARI ZAMAN DEĞİL, SABIR İYİLEŞTİRİR”

https://www.rizeninsesi.net/yazar-bazI-yaralarI-zaman-degil-sabIr-iyilestirir-1303.html

Önümüzde ki günlerde Kavalcı ile ilgili yeni çalıntı yazılarımıza devam edeceğiz..

Kavalcı emek hırsızlığında adeta Orhan Yazıcı’larla yarışırken kendisinin 2023 Vizyonu Destek Platformu Rize Temsilcisi  ve Küresel gazeteciler bölge temsilcisi olduğu şeklinde de haberleri yayınlatarak ne derece önemli bir gazeteci olduğunu da göstermekten geri durmuyor.

İşte Kavalcı ile ilgili yayınlanan o haberler:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 sayılı kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmete giren Genel Merkezi’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Ankara ve İstanbul dışındaki aralarında Rize’nin de bulunduğu 79 vilayete atanan temsilcilerin isimlerini açıkladı.

Buna göre gazeteci yazar Bayram Ali Kavalcı, Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Rize İl temsilcisi oldu.

Emekli olan ve hala Çaykur’da çalışır gözüken maaş alan Bayram Ali Kavalcı’nın başarı grafiği bununla da kalmıyor.

İşte Kavalcı’ya başka önemli bir görev daha :

Gazeteci Bayram Ali Kavalcı’ya yeni görev. Gazeteci, yazar ve yönetici B.Ali Kavalcı, Genel Merkezi Ankara’da bulunan, 2023 Vizyonu Destek Platformu Rize Temsilcisi oldu.

2023 Vizyon Platformu Genel Başkanı Cengiz Özbay;

Ülkemizin tüm bölgelerinde bulunan yetkililerimizin yanında, Türkiye’nin 81 ilinde oluşturduğumuz Temsilcilerimizle devletimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonuna katkı vermektir. Yine devletimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonuna katkı verirken mevzuat ve hakkaniyet çerçevesinde; samimi, yapıcı, tamamlayıcı, araştırmacı, bilimsel, vizyonel ve kurumsal duruş göstermek. Bu kapsamda Rize ilimizde Temsilcilerimizden biriside, Rize kamuoyunun yakından tanıdığı, gazeteci, yazar ve yönetici sn. Bayram Ali Kavalcı’dır.” dedi.

Şimdi bu emek hırsızlığı ortaya çıkan Bayram Ali Kavalcı acaba kamuoyundan özür dileyip görevli bulunduğu derneklerden istifa edecek mi?

Kavalcı böyle bir sorumluluğu yerine getirmez ise kendisini görevlendiren bu kuruluşlar acaba Kavalcı’nın istifasını isteyecek mi?

Bekleyip göreceğiz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -