Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Kamuda tasfiye: 159 KESKli açığa alındı

Kamuda tasfiye: 159 KESKli açığa alındı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
215 views
02 Ocak 2021 - 23:09
Spread the love

 Darbe girişiminin ardından cemaate yönelik olarak başlatılan operasyonlar kapsamında KESK üyesi 159 kamu çalışanı açığa alındı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında binlerce kamu çalışanı açığa alındı. KESK Eşbaşkanı Lami Özgen, üyelerinin işten çıkarılmasına tepki göstererek, işten çıkartılan tüm kurumlarda üyeleri için somut veri istediklerini belirtti.

Açığa alınanların içerisinde, cemaat yapılanmasına sürekli karşı çıkan Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) üyeleri de yer alıyor.

DİHA’nın ahberine göre, KESK’e bağlı Eğitim-Sen’de 88, Sağlık Emekçileri Sendikası’ndan (SES) 17, Tarım Orkam- Sen’den 4, Büro Emekçiler Sendikası’ndan (BES) 38, Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası’ndan (DİVES) 1 ve Haber-Sen’den 11 kişi olmak üzere toplamda 159 KESK üyesi açığa alındı.

“MEVCUT HUKUK VE ANAYASAYA AYKIRIDIR”

15 Temmuz darbe girişiminden sonra AKP iktidarı tarafından kamu emekçilerine yönelik cadı avının hiçbir gerekçe gösterilmeden başlatıldığına dikkat çeken Özgen, “Kamu emekçilerinin hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması, her şeyden önce mevcut hukuk ve anayaysa aykırıdır” dedi.

İSTANBUL’DA KESK ÜYESİ 20 KAMU ÇALIŞANI GÖREVDEN ALNDI

KESK İstanbul Şubeler Platformu, darbe girişimi ve ardından kamuda yaşanan görevden almalar ve işten çıkarmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi. KESK İstanbul Şubeler Platformu dönem sözcüsü Fadime Kavak, emeğin haklarını, laikliği, gerçek demokrasiyi ve barış savunmaya devam edeceklerini söyledi. İstanbul’da kamuya yönelik ‘temizleme’ operasyonlarında şimdiye kadar KESK’e bağlı sendikalara üye 20 emekçinin görevden alındığı belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -