Kuzey Teve

İşçiyi tehdit eden köy ağası çıktı !

İşçiyi tehdit eden köy ağası çıktı !
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
117 views
02 Ocak 2021 - 23:33
Spread the love

Ordu’nun Mesudiye ilçesi Pınarlı köyünde çalıştığı inşaattam düşerek yaralanan Ordu Devlet hastanesinde tedavi altına alınan inşaat sahibi tarafından tehdit edilen Ağrı, Patnoslu Mehmet Nuri İşler (30 ) i tehdit eden iş adamı İzzet Kara’nın köy ağası olduğu ortaya çıktı.Yaralanan işçiye tanıklık etmek istemeyen ve işçileri azarlayan köy muhtarı Cevdet Güven ise iş adamının taşeronluğunu yapıyor.
İkigün önce çalıştığı inşaatın 2. katından düşerek ağır bir şekilde yaralanan arkadaşları tarafından Ordu Devlet hastanesine götürülen ve burada yatarak tedavi gören Mehmet Nuri İşler çalıştığı inşaatın sahibi tarafından tehdit edildiğini sosyal güvencelerinin sağlanmadığı gerekçesiyle Ordu Cumhuriyet savcılığına giderek iş adamı İzzet Kara hakkında suç duyurusunda bulundu.
KÖY AĞASI SEÇİLMİŞ
Mehmet Nuri İler adlı işçiyi “ben avukatıma danıştım.Siz beni dava ederseniz bende sizi dava ederim” diyerek tehdit eden İzzet Kara’nın İstanbul Beykoz da yaşadığı AKP’ye  yakınlığıyla bilinen bir isim olduğu ayrica Türk Telekom ihalelerine girerek taahüt işleri aldığı öğrenildi.
AKP yandaşı İzzet Kara ,Pınarlı köyünde geleneksel olarak yapılan köy şenliklerinde ise KÖY AĞASI” seçildiği ortaya çıktı.
MUHTAR AĞA İLE ORTAK
İzzet Kara’nın Pınarlı köyünde ki inşaatından düşerek yaralanan
Mehmet Nuri İşler’in açacağı dava için köy muhtarı Cevdet Güven’i tanık olarak göstermiş ancak muhtar  İşlere ” inşaatın sahibi size kattan düşün mü dedi?kendi tedbirinizi kendniz alsaydınız.Ben tanıklık falan etmem” dediği öne sürülmüştü.
Köy muhtarı 
Cevdet Güven’in işçilerin mağduriyetlerini görmesine ve tanık olmasına rağmen nedne tanıklık etmediği NABIZ haber editörelrine gelen bir ihbar üzerine ortaya çıktı.
Pınarlı köy muhtarı Cevdet Güven ile İş adamı İzzet Kara arasında sıkı bir dostluk olduğu Kara’nın köyde yaptırdığı inşaatın taşeronluğunu ise muhtar Cevdet Güven’in üslendği ortaya çıktı.
SAVCILIK VE SGK ŞİKAYET  ETTİM

Ordu devlet hastanesinde tedavi altına alınan Mehmet Nuri İşler çalıştığı inşaatın sahibinin kendisine sahip çıkmadığını ve tehdit edildiğini iddia ederek önceki gün İnsan Hakları Derneği Rize temsilciliğine başvurarak yardım istemişti.İHD Temsilcisi Günay Karafazlı işçilere yapılanın insan hak ve özgürlüklerine aykırı bir durum olduğunu belirtmiş her türlü yardımı yapacaklarını açıklamıştı.
Yaşanan bu gelişmelrin ardından Mehmet Nuri İşler’in işçi arkadaşları Ordu Cumhuriyet savcılığı ile Ordu SGK’na  aşvurarak İş adamı İzzet Kara hakkında suç duyurusunda bulundular.

 Pınarlı köy Muhtarı Cevdet Güven .iyi bir yandaş..


İş Adamı  İzzet Kara AKP yandaşı ve köy ağası

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -