Kuzey Teve

‘İnfial yaratacak kadar kötü durumda’

‘İnfial yaratacak kadar kötü durumda’
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
97 views
03 Ocak 2021 - 12:56
Spread the love

Tutukluluk hali devam eden Nuriye Gülmen’in durumu gün geçtikçe ağırlaşırken Veli Saçılık’a göre, serbest bırakılması halinde Nuriye’nin görüntüsü toplumda infial yaratabilir.

‘HUKUK VARMIŞ GİBİ’

Gazete Duvar’dan İrfan Aktan KHK protestolarıyla ismi özdeşleşen Veli Saçılık’la bir söyleşi gerçekleştirdi. Saçılık’a göre açlık grevinden kaynaklı görüntüsünün infial yaratmasından çekinildiği için Gülmen tahliye edilmedi. Sayısız kez gözaltına alınan ve sendikaların kendisine sahip çıkmamasından yakınan Saçılık, “Mevcut mahkeme, sanki hukuki bir yargılama varmış gibi yurt dışına bir gösteriş yapmak istiyor bence. Elbette Semih’i almış olmayı bir kazanım olarak görüyoruz. Esaretten kurtardık onu. Açlık grevi artık daha görünür olacak.”dedi.

İKTİDAR PRESTİJİNİ KURTARMA PEŞİNDE 

Saçılık sözlerini şöyle sürdürdü: “Nuriye’nin genel görüntüsünün kamuoyunda infial yaratacağını düşündükleri için onu gözden saklamaya devam ediyorlar. Çünkü Nuriye’nin görüntüsü, bakmaya cesaret edilemeyecek kadar kötü. Bunu gözden kaçırmaya çalışıyorlar. Hükümet kendince prestijinin sarsılmaması peşinde. Ama biz mücadelemizle bu prestiji sarstık zaten.”diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -