Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İKİZDERELİ DİRENİŞÇİLER “CENGİZ İÇİN VADİMİZİ KATLEDEN TAŞ OCAĞI YAPAN FIRMANIN KİM OLDUĞU BELLİ DEĞİL”

İKİZDERELİ DİRENİŞÇİLER “CENGİZ İÇİN VADİMİZİ KATLEDEN TAŞ OCAĞI YAPAN FIRMANIN KİM OLDUĞU BELLİ DEĞİL”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
224 views
06 Kasım 2021 - 11:50
Spread the love

Cengiz inşaatın İkizdere, eskincedere vadisinde yapmak istediği taş ocağı çalışmasına karşı direnen İkizdereli yurttaşlar Kaymakamlığa bir dilekçeyle baş vurarak vadide taş ocağı çalışması yapan firmanın tespit edilmesini istedi.

“İKİZDERELİ DİRENİŞÇİLER TAŞ OCAĞI YAPAN FIRMANIN PEŞİNE DÜŞTÜ”

Gençağa karafazlı –

Rize-Cengiz inşaatın İyidere lojistik liman inşaatına taş temini için İkizdere, Eskincedere vadisinde yapılmak istenilen Taş ocağı çalışmasının hangi firma tarafından yapıldığının gizlendiğini iddia eden İkizdere çevre derneği başkan yardımcısı Mustafa Baş İkizdere ilçe kaymakamlığına baş vurarak yüklenici firmanın kim olduğunun tespit edilmesini istedi.

“TAŞ OCAĞINI YAPAN FIRMA KİM BELLİ DEĞİL”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mustafa Baş, “aylardan beri Eskincedere vadisinde taş ocağına karşı mücadele ediyoruz. Kamuoyu ve bizler bugüne kadar bu taş ocağı çalışmasını Cengiz inşat tarafından yapıldığını düşünüyorduk ancak, çalışma yapılan alanda yüklenici firmanın kim olduğuna dair herhangi bir bilgi olmadığını fark ettik.
Diğer taş ocakları girişinde yerleştirilen panolarda çalışma yapan yüklenici fırkaların isimleri yer alıyor buradaki çalışma ile ilgili hangi firmanın bu işi yaptığına dair bir bilgi yok.
Dernek olarak bu vadiyi katledin yüklenici firmanın kim olduğunu İkizdere ilçe kaymakamlığına dilekçe vererek öğrenmek istedik. Kaymakamlık bizi ilçe Jandarmaya gönderdi dilekçemizi verdik şimdi bu dilekçemize verilecek olan cevabı bekliyoruz.”


“VADİDE ÖNÜNE GELEN KATLİAM YAPIYOR”

Taş ocağı ile ilgili yapılan çalışmalar esnasında önüne gelenin katliam yaptığını kaydeden Baş., “Eskincedere vadisinden taş çıkartılıp satıldığı, kesilen katledilen ağaçların bazı muhtarlara verildiği ve her şeyden önemlisi katledilen ağaçların kimler tarafından ve ne kadar katledildiğine dair hiçbir bilgi yok. Normalde burada yapılan çalışmalar esnasında tarım ve orman bakanlığına bağlı görevlilerin olması gerekiyor görüyoruz ki burada kimin ne yaptığı belli değil Eskincedere vadisinde önüne gelen katliam yapıyor. Bunun hesabını soracağız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -