Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“İKİZDERE DE MİLLİ BİRLİK İÇİN NEFES ALMAK HARİÇ HER ŞEY YASAK” 

“İKİZDERE DE MİLLİ BİRLİK İÇİN NEFES ALMAK HARİÇ HER ŞEY YASAK” 
215 views
16 Mayıs 2021 - 18:27
Spread the love

Rize valiliği İkizdere de nefes almayı yasaklamadı 

“İKİZDERE DE MİLLİ BİRLİK ÇİN HER ŞEY YASAK” 

Gençağa Karafazlı -Hüseyin Altun 

İkizdere, eskincedere vadisinde Cengiz inşaatın taş ocağına karşı direnen yurttaşların nöbet çadırlarına yönelik Jandarma saldırısına yönelik kamuoyunda yoğun tepkiler oluşmasının ardından sosyal medya üzerinden direnen yurttaşlarla dayanışma çağrılarının yapılması sonrası Rize valiliğinden bir son dakika açıklaması geldi.

Rize İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Basın Açıklamasında İkizdere’de kamu düzenini korumak adına tüm alanlarda her türlü etkinliğe yasak geldiği duyuruldu.

Sadece nefes almanın serbest olduğu o yasaklarla ilgili Rize valiliğini açıklaması şöyle:

“İlimiz İkizdere İlçesi sınırları (polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) içerisinde farklı kesimler arasında gerilim yaşanmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, koronavirüs salgınına karşı halk sağlığının korunması, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, genel trafik ve yolcu güvenliğinin sağlanması, şiddet olaylarına mahal verilmemesi ve yaygınlaşmasının önlenmesi, yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilmesi maksadıyla, meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık tüm alanlarda;

yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açma, çadır kurma, açık ve kapalı yer toplantısı yapma, yüksek sesli yayın yapan araçlar ile konvoy düzenleme, imza kampanyası, konser, şenlik ve miting düzenleme, el ilanı, bildiri ve broşür dağıtma, afiş ve poster asma, toplu karşılama ve uğurlama, basın açıklaması yapma vb. etkinliklerin (parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşları kongrelerinin, basın açıklamalarının yalnızca parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşu binalarının içinde sosyal mesafe kurallarına uymak şartıyla düzenlenmesi hariç), yapılmasının 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden Valilik Makamının 16/05/2021 tarih ve 2835 sayılı Oluru ile 17/05/2021 günü saat 00:01’den başlayarak, 15 (onbeş) gün süreyle yasaklanmasına karar verilmiştir” denildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -