Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İkizdere de katledilen Eskencidere vadisinden 41 bin ton taş alındı

İkizdere de katledilen Eskencidere vadisinden 41 bin ton taş alındı
275 views
10 Haziran 2021 - 8:56
Spread the love

İkizdere,Eskincedere vadisinin bugüne kadar katledilmesiyle çıkartılan taş miktarını Rize valisi Kemal Çeber açıkladı.

Gençağa KARAFAZLI

AKP ye yakınlığıyla bilinen Cengiz inşaatın İyidere de deniz dolgusu üzerinde yapacağı lojistik merkezi inşaatına taş temini için taş ocağı yapma çalışmalarının devam ettiği İkizdere eskincedere vadisinden 1 aydan beri yaklaşık 41 bin ton dolgu malzemesi çıkartıldığı açıklandı.

Aylardan beri İkizdere’li yurttaşların taş ocağına karşı sürdürdüğü direniş nedeniyle Türkiye gündeminde tartışma konusu olan Cengiz inşaatın İyidere lojistik merkezi inşaatı için bugüne kadar Jandarmanın denetiminde Cevizlik köyündeki taş ocağından çıkartılan malzemeler ile İyidere de dolgusu yapılan lojistik merkezinde toplamda bir ayda 41 bin ton dolgu işlemi gerçekleştirildi

“LOJİSTİK MERKEZİ RİZE DEĞİL TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK”

Konuyla ilgili açıklama yapan  Rize Valisi Kemal Çeber, Rize-Artvin Havalimanı ve Rize’nin doğu ve Güneydoğu’ya açılan kapısı olan Ovit Tüneli ile entegre olacak olan İyidere Lojistik Merkezi’nin sadece Rize’nin değil Türkiye’nin de ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Lojistik limanımızın çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Oraya da bugüne kadar 41 bin ton dolgu yaptık. İkizdere Cevizlik Taş Ocağı’ndan malzeme taşınmaya başlandı.

Lojistik limanımız da bizim Ovit Tüneli ve Erzurum yoluyla beraber Doğu ve Güneydoğuya bağlayacak ve Doğu ve Güneydoğu’da üretilen her türlü ürün, her türlü teknoloji malzemesini biz bu yolla Erzurum-Rize yolu üzerinden lojistik merkezimize taşıyacağız. ve bu lojistik limanımız Karadeniz’in çok önemli bir lojistik merkezi olacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -