Kuzey Teve

İİmar komisyonu raporu: Açık havuz yasak, mescit şart

İİmar komisyonu raporu: Açık havuz yasak, mescit şart
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
116 views
03 Ocak 2021 - 10:24
Spread the love

 Zeytinburnu Belediyesi Meclisi’ne gelen imar komisyon raporunda ilçe genelinde 10 bin metrekareden büyük alanlarda açık havuz yapılması yasaklandı, mescit yapmak ise zorunlu hale getirildi. Belediye meclisinden geçen bu karara CHP itiraz etti.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak‘ın haberine göre, Zeytinburnu Belediyesi Meclisi’nde dün tartışma yaratacak kararlara imza atıldı. CHP’li Meclis üyelerinin “ret” oyuna karşın AKP’li Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen rapora göre, Zeytinburnu genelinde 10 bin metrekareden büyük alanlarda açık havuz yapılması yasaklandı. Mescit yapmak ise zorunlu.

Zeytinburnu Belediyesi Meclisi’ne gelen imar komisyon raporunda, Zeytinburnu küçük ölçekli planının geçen ay yürürlüğe giren Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile uyumlu hale getirilmek istendiği belirtildi. Plana eklenmek istenen bazı kararlar ise tartışma yarattı. Raporda özetle şu ifadelere yer verildi: “10 bin metrekare ve daha büyük parsellerde yapılması zorunlu olan mescit bloklardan bağımsız ayrık olarak yapılacak olup yönetmelikte belirlenen taban alanı hesabı ve bloklar arası yapı yaklaşma mesafelerine tabi değildir. Emsal hesabına göre yapılacak bütün uygulamalarda açık havuz yapılamaz ve 1+1 tipi konut sayısı toplam konut sayısının yüzde 15’ini geçemez”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -