Kuzey Teve

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine baskın düzenlendi

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine baskın düzenlendi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
101 views
03 Ocak 2021 - 13:01
Spread the love

 İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine polislerce baskın düzenlendi. Baskın yapıldığı sırada Keskin evinde bulunamazken, evde olan annesine Keskin’in nerede olduğunun sorulduğu ve evde aramanın yapıldığı belirtildi.

Konuya ilişkin Artı TV’ye konuşan Keskin, “Baskın sırasında evde bulunmayan Keskin, polislerle görüştüğünü söyleyerek, “Maltepe Terörle Mücadele Şubesi’nden gelmişler. Yardımcısıyla birlikte annem var evde. Beni aradılar. Konuştum kendileriyle. Lütfen evi dağıtmayın. Ben geleceğim dedim. Annem butür şeylerden çok etkileniyor. Geçen sefer 15 gün konuşmamıştı. 

Bugün savcılığa gidip ifade vereceğim. Büyük ihtimalle sosyal medya paylaşımları diye düşünüyorum. Yargı reformu paketinin çıkarılacağı bu günlerde böyle durumların yaşanması ironik bir durum” dedi. 

İHD Eş Genel Başkanı @KeskinEren1: Bugün savcılığa gidip ifade vereceğim. Yargı reformu paketinin çıkarılacağı bu günlerde böyle durumların yaşanması ironik bir durum. @NazimALPMAN

19 kişi bunun hakkında konuşuyor

“CUMHURİYET SAVCILIĞINI KİŞİ ÖZGÜRLÜĞÜ HAKKINA UYGUN DAVRANMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

İHD Genel Merkezi Twitter’dan yaptığı açıklamada “Gece vakti ev baskını yoluyla gözaltına alma yöntemi Eren Keskin şahsında topluma, savunuculara, aktivistlere yönelik bir baskı yöntemidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığını evrensel insan haklarına hukukuna, kişi özgürlüğü hakkına uygun davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Gece vakti ev baskını yoluyla gözaltına alma yöntemi Eren Keskin şahsında topluma, savunuculara, aktivistlere yönelik bir baskı yöntemidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığını evrensel insan haklarına hukukuna, kişi özgürlüğü hakkına uygun davranmaya davet ediyoruz.@abdulhamitgul

115 kişi bunun hakkında konuşuyor

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -