Kuzey Teve

İHD Diyarbakır Şube Başkanı Bilici serbest bırakıldı

İHD Diyarbakır Şube Başkanı Bilici serbest bırakıldı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
43 views
03 Ocak 2021 - 12:49
Spread the love

 Savcılıktaki ifade işlemi tamamlanan 4 kişi serbest bırakılırken, diğer 7 kişi ise “örgüt üyeliği” iddiasıyla nöbetçi hakimliğe sevk edilmişti.

Diyarbakır’da STK’lere yönelik operasyonda gözaltına alınan ve aralarında İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici’nin de bulunduğu 10 kişi serbest bırakılırken 1 kişi “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı. Diyarbakır’da sivil toplum örgütlerine (STK) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 15 Mart’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici’nin de bulunduğu 11 kişi, dün emniyetteki işlemlerinin ardından Diyarbakır Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılıktaki ifade işlemi tamamlanan 4 kişi serbest bırakılırken, diğer 7 kişi ise “örgüt üyeliği” iddiasıyla nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Hakimlik sorgularının ardından Bilici ile birlikte 6 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Mehmet Eşref Mamedoğlu ise “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı. dihaber’de yer alan habere göre, serbest bırakılanların isimleri şöyle; Mehmet Raci Bilici, Emin Ünal, Hamit Eser, Mehmet Sait Baran, Metin Bayburt, Osman Dün, Seyfettin Polat, Mehmet Veci Aydoğan, Yılmaz Kahraman ve Ömer Gülen.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -