Kuzey Teve

ı Bozdağ, HDP’li Buldan ve Önder’in ‘açlık grevi’ randevesunu erteledi

ı Bozdağ, HDP’li Buldan ve Önder’in ‘açlık grevi’ randevesunu erteledi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
39 views
03 Ocak 2021 - 12:50
Spread the love

 Adalet Bakanı Bozdağ, HDP’li Buldan ve Önder’in ‘açlık grevi’ randevesunu erteledi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP’ye cezaevindeki açlık grevlerini görüşmek üzere verdiği randevuyu cuma gününe erteledi. HDP’den konuya ilişkin yapılan açıklamada önce cezaevlerindeki açlık grevlerine ilişkin şu bilgilere yer verildi. Açıklamada şöyle denildi: “Cezaevlerinde gelişen baskı ve hukuksuzluklar kabul edilemez hak ihlalleriyle birlikte vahim bir hal almıştır. Temelde bu duruma itiraz etmek ve cezaevlerinin içinde bulunduğu koşulları görünür kılmak için başta Şakran Cezaevi olmak üzere birçok cezaevinde açlık grevleri başlamış bulunmaktadır.
Gelinen aşamada önemli bir bölümü ellinci gün sınırına dayanmıştır. Bu durum can kayıpları ve kalıcı sağlık yitimi anlamına gelmektedir.”

‘HDP İKİ YÖNLÜ ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ’

HDP’nin açlık grevlerine ilişkin iki yönlü bir çalışma yürütüldüğü belirtilen açıklamada şöyle devam edildi: “Birincisi, demokratik kamuoyunun ve sivil toplum örgütlerinin bu itirazı sahiplenmesi ve daha geniş bir toplumsal duyarlılığın oluşmasına dönük faaliyetler. İkincisi ise .akanlık ve cezaevi yetkilileri nezdinde, hak ihlallerinin durdurulması ve koşulların düzeltilmesine dönük çabalar.  Bunların ışığında Eş Genel Başkanımız ve vekillerimizin dayanışma ve görünür kılma amaçlı başlattıkları açlık grevi, bu meselenin kamuoyu açısından da bilinir olmasını sağlamıştır.”
Haberin tamamı Gazete Duvar’da 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -