Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hugo Boss kadın çalışanı Kod-46 ile işten attı

Hugo Boss kadın çalışanı Kod-46 ile işten attı
283 views
29 Aralık 2021 - 17:59
Spread the love

İşçi Kadın Meclisi ve Tekstil İş Sendikası, Hugo Boss’un 17 yıllık çalışanını Kod-46 ile işten çıkartmasına tepki göstererek patronun işçinin kıdem tazminatını vermemek için bunu yaptığını söyledi.

İşçi Kadın Meclisi ve Tekstil İş Sendikası, Hugo Boss’un 17 yıllık çalışanını hırsızlıkla suçlayarak Kod-46 ile işten çıkartmasıyla ilgili açıklama yaparak, “Hugo Boss, işçinin 17 yıllık kıdem tazminatını vermemek için açık bir patron oyunu oynuyor. Senelerdir çok uğraştıkları ama kaldıramadıkları kıdem tazminatına fiilen el koyuyorlar” dedi.

‘İŞÇİ BİR BUÇUK AY BOYUNCA MOBBİNG’E MARUZ BIRAKILDI’

İşçi Kadın Meclisi ve Tekstil İş Sendikası, yaşanan olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Hugo Boss’ta dikim operatörü olarak çalışan işçi, fabrikaya yeni gelen süpervizörün keyfi isteklerini yerine getirmediği için mobbing’e maruz bırakıldı. Bir buçuk ay boyunca mobbing altında çalışan işçi, tazminatını alarak işten ayrılmak istediğini, iş aradığını ve biraz zaman istediğini söyledi. Ertesi gün işçi ayağını kırdı ve bir buçuk aylık iş göremez raporu aldı. İşçinin iyileşmesi ve tekrar iş başı yapmasının hemen ardından çalıştığı konum değiştirildi, ‘joker eleman’ olarak çalıştırılmaya başlandı. İş başı yaptıktan birkaç gün sonra ise çantasında ‘Hugo Boss etiketli ürün olduğu’ iddia edilerek hakkında tutanak tutuldu, savunması dahi alınmadan Kod 46 ile işten atıldı.”

Ege Serbest Bölge Girişi’nde 8 Ocak’ta ayrıca basın açıklaması yapılacağı ifade edilerek patronun işçinin kıdem tazminatı vermek zorunda olduğu vurgulandı. (HABER MERKEZİ)

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -