Kuzey Teve

Hopa’daki olaylarda yeni gelişme

Hopa’daki olaylarda yeni gelişme
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
45 views
03 Ocak 2021 - 12:03
Spread the love

 Artvin Valisi Kemal Cirit, ilçedeki Merkez Camisi yanında, önceki gün İHH’ya ait bir tır ve araçta bulunanların iftar programı için hazırlık yaparken bir grubun saldırısına uğradığını, ardından sorumlular hakkında Hopa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını hatırlattı.

 
Soruşturma kapsamında çevredeki MOBESE ve diğer kameraların güvenlik güçlerince incelenmesi sonucu yaklaşık 30 şüphelinin belirlendiğini anlatan Cirit, savcılığın da bu kişileri ifade vermeleri için adliyeye çağırdığını belirtti.
 
Vali Cirit, şu ana kadar 18 kişinin savcılıkta ifade verdiğini, diğer şüphelilerin de ifadelerinin alınacağını söyledi.
 
İfade vermeleri için savcılığa çağrılan şüphelilerin gelmemesi halinde polis zoruyla götürülebileceğine işaret eden Cirit, olaya ilişkin soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtti.
 
İHH ekibinin iftar hazırlıkları sürerken, İHH tırının bulunduğu alana gelen bir grup, ekibin, tırla ilçeden ayrılmasını isteyerek tepki göstermişti. Olayların büyümesi sonucu İHH ekibi ve tıra yönelik saldırıda bulunulmuş, bunun üzerine güvenlik güçleri saldırganlara müdahale etmişti. 
 
Müdahalede 6 polis ile bazı kişiler hafif yaralanmış, İHH görevlileri iftarın verileceği tırı ilçe dışına çıkarmak zorunda kalmıştı.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -