Kuzey Teve

Hopa’da sağlıkçılara saldırıya ortak tepki

Hopa’da sağlıkçılara saldırıya ortak tepki
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
83 views
03 Ocak 2021 - 12:24
Spread the love
SAĞLIKÇILARA SALDIRI KARŞISINDA SUMADILAR

GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN 

21.08.2020’ de Hopa Devlet Hastanesi Acil servisinde yaşanan, hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayı, sağlık hizmet sunumunun her yer ve aşamasında yaygınlaşan şiddetin bir parçasıdır. Bu şiddetin beslendiği yer ise, Türkiye’de yaygınlaşan  kutuplaştırıcı – çatışmacı dil, sağlıkta dönüşüm programı ile niteliğini kaybeden sağlık sistemi ve otoritesidir.

Bu ülkede sağlık hizmetini sırtlanmış sağlık meslek mensuplarının  bireysel eksiklik yada hatalarında gerekli şikayetlerin yapılması anlaşılabilir, hukuki ve mesleki takibat istenebilir ama hiç kimsenin hiçbir gerekçe ile sağlık çalışanlarına saldırmaya hakkı yoktur.

Pandemi sürecinde, Hopa Devlet Hastanesinde  pozitif bir hastanın hekimlere saldırısı ile başlayan ve ertesi gün gündelik hayatlarında  sokak ortasında, karantina ve gözetim altında olması gereken birinci derece hasta yakınları tarafından, hekimlerin darp edilmesi ile devam eden süreç, toplumun her kesimi tarafından ele alınmalı, irdelenmeli, bu süreçte yaşanan yönetim zaafiyetleri ortaya çıkarılmalıdır.

Toplumda yaygınlaştırılan bu çatışmacı tutum ve taahküm kültürünün kaldırılması, her alanda şiddetin önlenmesi için seferber olunmalı ve gerekli adımlar atılmalıdır.
Yaşanan bu saldırıyı kınıyor , hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun diyoruz.

HOPA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ​​​
HOPA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI​​​
HOPA TİCARET  SANAYİ ODASI​​​​​
HOPA TARIMSAL KALKINMA KOOP.​​​
SES ARTVİN TEMSİLCİLİĞİ 
EĞİTİMSEN HOPA ŞUBESİ​​​​
HDP HOPA İLÇE ÖRGÜTÜ
CHP HOPA İLÇE ÖRGÜTÜ
HALKEVLERİ HOPA ŞUBESİ
SOL PARTİ HOPA İLÇE ÖRGÜTÜ
HOPA KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ
KADIN SAVUNMA AĞI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -