Kuzey Teve

Hopa’da polis şiddeti: Halkevi üyesinin kolunu kırdı

Hopa’da polis şiddeti: Halkevi üyesinin kolunu kırdı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
151 views
03 Ocak 2021 - 12:59
Spread the love

 Artvin’in Hopa ilçesinde bir taksicinin öldürülmesini protesto etmek için toplanan gruba polis müdahale etti. Polisin daha sonra Hopa Meydanı’nda çoğu eyleme katılmayan 12 kişiyi darp ederek gözaltına aldığı belirtildi.

Sendika.org’da yer alan habere göre, Hopa Kanyoncu Petrol yanında yaklaşık 20 gün önce taksici İshak Köse, küfretmemeleri yönünde uyardığı kişilerce kurşunlanarak öldürüldü.

Hopalı gençler dün gece taksici Köse’nin öldürülmesini protesto etmek için eylem yaptı. Polis eylem yapan gençlere saldırarak dağıttı. Polis daha sonra Hopa Meydanı’ndaki 12 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında Borçka Halkevi Şube Başkanı Temel Kılıç, Borçka Halkevi üyesi İsmail Kocaman ve Hopa Halkevi Yönetim kurulu üyesi Yüksel Başar ile Hopa Halkevi üyesi Vahdettin Akbıyık ile da bulunuyor.

Hopa Halkevi yöneticisi Atakan Asılbay, gözaltına alınanların çoğunun eyleme katılmadığını, kiminin meydandan geçerken kiminin de çorba içtikten sonra meydandan yürürken gözaltına alındığını söyledi.

Asılbay, Hopa Halkevi üyesi Vahdettin Akbıyın’ın darp sonucu kolunun kırıldığını, Hopa Halkevi Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Başar’ın da bir gözünün darp sonucu yaralanarak açılmayacak hale geldiğini söyledi.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrollerinin ardından serbest bırakıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -