Kuzey Teve

Hopa’da Olası Sağlık Tehdidine karşı ilaçlama

Hopa’da Olası Sağlık Tehdidine karşı ilaçlama
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
47 views
03 Ocak 2021 - 11:37
Spread the love

Belediye ekiplerince afet bölgelerinde ki ev ve iş yerleri olası sağlık tehdidi içermemesi için ilaçlama işlemi başlatıldı.

Gençağa karafazlı-Hayatai Akbaş.Hopa

Sel ve heyelanın ardından yaralarının sarılması için çevre İl ve İlçelerden gelen belediye ekiplerince yol ve sosyal kullanım alanlarını temizleme ve yıkama işlemi devam ediyor.

Çöp ve moloz yığınlarının biriktiği Karadeniz Sahil Yolu’nun Hopa girişinde, Karayolları Genel Müdürlüğü ve çevre illerden gelen belediye ekiplerince temizleme çalışması aralıksız sürdürülüyor.

Afet bölgelerinden en mağdur olan kısımlardan biride sizlerin de bildiği gibi Hopa Küçük Sanayi Sitesi bölgesiydi. O bölgede çamur ve pislik temizleme işlemleri devam etmekte ve aynı zamanda yıkama işlemi başlamıştı.

Hopa Belediyesi ve yardıma gelen diğer belediye ekipleri ile birlikte çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Caddeler ve mahalle araları yıkanıyor, balcık çekme işlemleri sürüyor, çamur ve ağaçlardan dolayı kapanan ırmak ve köprü altları temizleniyor, afette mağdur olan kişilerin ev eşyaları ve molozlar temizleniyor. Su baskınından dolayı balçık toplanan işyerleri ve genellikle zemin katlar yıkanıp temizleniyor. Hopa eski günlerine geri kavuşacak.

Hopa belediyesi tarafından yapılan açıklamada; Belediye ekiplerimizce afet bölgelerinde ki ev ve iş yerleri olası sağlık tehdidi içermemesi için ilaçlama işlemi başlamıştır” denildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -