Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hopa liman işçileri direndi kazandı

Hopa liman işçileri direndi kazandı
193 views
07 Şubat 2022 - 23:01
Spread the love

Artvin’in Hopa ilçesinde liman işçileri düşük zam dayatmasına karşı iş bırakması kazanımla sonlandırıldı. İşçilerin zamları ocak ayında belirlenmesi ve yemek ücretlerinin 36 lira olması talebi kabul edilirken maaşlara da yüzde 40 zam yapıldı

Hopa liman işçilerinin direnişinde kazanım: Zamlar ocak ayında belirlenecek, maaşlara yüzde 40 zam

Fotoğraf: Eren Dağıstanlı

Artvin’in Hopa ilçesinde liman işçileri düşük zam dayatmasına karşı iş bırakmıştı. Cuma günü (4 Şubat) bir saatlik bir iş bırakma eyleminden sonra patronun taleperi değerlendirecceğini söylemesi üzerine işbaşı yapan işçiler, kazanım elde etti. Bugün (7 Şubat) patronla yapılan görüşme sonrasında patron işçilerin taleplerinin önemli bir bölümünü kabul ettiğini açıkladı.

Maaşlara yüzde 40 zam

Sendika.Org’a konuşan bir işçi, kazanımları şöyle anlattı: Yüzde 15-20 civarında zam yapmayı hedefleyen patron, bütün işçilere yüzde 40 oranında zam yapmayı kabul etti. Günlük verilen yemek ücreti, devlet tarafından 36 lira olarak tespit edilmesine rağmen 22 lira yemek ücreti teklif eden patron, devletin belirlediği 36 lirayı vermeyi kabul etti.

Ciner Holding’e bağlı bulunan şirkette zamlar, holdinge bağlı bulunan diğer şirketlerdeki gibi ocak ayında değil temmuz ayında yapılıyor. İşçilerin zam belirlenme tarihinin ocak ayına çekilmesi talebi de kabul edildi. Belirlenen zam için 2022 Ocak esas alınarak bir aylık fark da işçilere ödenecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -