Kuzey Teve

‘Her şey çok güzel olmasın diye’ ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartı yasaklandı

‘Her şey çok güzel olmasın diye’ ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartı yasaklandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
109 views
03 Ocak 2021 - 13:01
Spread the love

 İstanbul’da, Soma maden katliamının yıl dönümü nedeniyle yapılan yürüyüşte, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun büyük yankı bulan “Her şey çok güzel olacak” sloganının yer aldığı pankartın taşınmasına izin verilmedi. Yürüyüşçülerle konuşan sivil polisler pankartın valilik kararıyla yasaklandığını söyledi.

Kadıköy’de eylemcileri durduran polisler, “Her şey çok güzel olacak” yazılı pankartın kaldırıldıktan sonra yürüyüşe devam etmelerini istedi. Yetkili, soru üzerine yasakla ilgili yazılı talimat olmadığı fakat talimatın İstanbul Valiliği tarafından verildiğini söyledi. Eyşemcilerden birinim “Bugünden itibaren valilik ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartını yasakladı diyoruz öyle mi?” sorusuna polis, “Evet” yanıtı verdi.

Polislerle eylemciler arasında yaşanan o diyaloglar Twitter’dan da paylaşıldı: 

Az önce eyleminin önünü kesen polis, “valilik kararıyla sloganının yasaklandığını” ve kaldırılmaması halinde yürüyüşe müdahale edeceklerini söylediler. İnana biliyor musunuz, herşey güzel olacak demek artık yasak!

İşte polis müdürünün “artık herşey güzel olacak” demenin yasak olduğunu söylediği an.. Valilik kararıylaymış.. İnanılmaz.. Daha neler göreceğiz! pic.twitter.com/oe1Dqa0o7p

3.513 kişi bunun hakkında konuşuyor

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -