Kuzey Teve

HDP YE KARŞI OPERASYONLARA HOPA VE FINDIKLI’DAN TEPKİ

HDP YE KARŞI OPERASYONLARA HOPA VE FINDIKLI’DAN TEPKİ
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
37 views
03 Ocak 2021 - 12:24
Spread the love

HDP’YE KARŞI BAŞLATILAN OPERASYONLARA HDP HOPA İLÇE ÖRGÜTÜ FINDIKLI DEMOKRASI GÜÇLERİ TEPKİ GÖSTERDİ.


Hayati AKBAŞ –Gençağa KARAFAZLI


Hopa’da HDP’ye karşı başlatılan operasyonlar HDP Hopa İlçe örgütü Rize ,Fındıklı Demokarası güçleri tepki gösterdi.

HDP Hopa İlçe örgütü adına yapılan açıklamada; “Partimiz HDP ye sistemli operasyonlar saldırılar düzenlenmektedir. Dün gerçekleşen gözaltı ve tutuklamalar, hukuksuzdur keyfidir.

AKP-MHP Faşizmine karşı olanlara, muhalefete bir gözdağıdır. Yapılanları şiddetle kınıyoruz, gözaltı ve operasyonlar derhal durdurulmalıdır. 2014 yılında gerçekleşen Kobani olaylarının sorumluları arasında gösterilen eski Milletvekilleri MYK üyelerimiz ver Kars Belediye Başkanımız hakkında daha önce soruşturma olmuş olup soruşturmalarda ya takipsizlik le sonlanmış ya da beraat etmişlerdir. Hatta Kars Belediye Başkanımız 20,000 TL tazminat kazanmıştır. Partimizin Kobani olaylarıyla ilişkilendirme çabası boşunadır tutarsızdır .

Gözaltılar hukuksuzdur

25.09.2020 Tarihinde partimize yönelik siyasi soykırım operasyonlarına bir yenisi eklenmiş ve 2014 yılında partimiz MYK üyesi olan bu gün de farklı alanlarda demokratik siyaset mücadelesi yürüten arkadaşlarımız, geçtiğimiz hafta Erdoğan ı ziyaret eden Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmışlardır.

Halkların Demokratik Partisi, otoriter, baskıcı ve hukuk tanımaz iktidarın, nerede ve kime karşı gelişirse gelişsin zorba adaletsiz politikalarına karşı, tüm demokrasi güçleriyle birlikte cesaretle karşı durmuştur. HDP’nin siyasi iktidarın hedefi haline gelmesinin sebebi de bu kararlı ve cesur tutumudur.

FINDIKLI DEMOKRASI GÜÇLERİ PROTESTO ETTİ

HDP’ye yapılan gözaltı ve tutuklama saldırısı fındıklı demokrasi güçleri tarafından yapılan açıklamayla protesto edildi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP)  İlçe örgütünde bir araya gelen Demokrası güçleri ,baskı ve sindirme politikalarına karşı mücadele edeceklerini hukuksuz bir şekilde göz altına alınanların derhal serbest bırakılmasını ve yanlarında olduklarını belirttiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -