Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hande Buse Şeker duruşması 19 Eylül’e ertelendi

Hande Buse Şeker duruşması 19 Eylül’e ertelendi
370 views
04 Nisan 2022 - 11:34
Spread the love

Hande Buse Şeker’i katleden Polis Volkan Hicret hakkında görülen dava, ATK raporunun yeniden istenmesi talebiyle 19 Eylül tarihine ertelendi.

İzmir

Hande Buse Şeker’i katleden ve başka bir trans kadını da ağır yaralayan Polis Volkan Hicret hakkında görülen dava, Adli Tıp Kurumu (ATK) raporunun yeniden istenmesi talebiyle 19 Eylül tarihine ertelendi.

İzmir’de 9 Ocak 2019 tarihinde Hande Buse Şeker’i katleden ve başka bir trans kadını da ağır yaralayan Polis Volkan Hicret hakkında verilen karara itiraz sonucu, 4. Bölge Adliye Mahkemesinin aldığı kararın değerlendirildiği davanın üçüncü duruşması, Bayraklı Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada Hande’nin ailesi, avukatları, Genç LGBTİ Derneği Avukatı Mahmur Şeren, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, fail Volkan Hicret ve avukatı hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, failin trans kadınlardan birine yönelik yaralama eyleminin boyutuna ve ağırlığına ilişkin ulaşan ATK raporunun üst yazı şeklinde olması nedeniyle İstanbul ATK’ye yeniden yazı yazılmasına karar verirken, duruşmayı 19 Eylül tarihine erteledi.

(EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -