Kuzey Teve

Gürcistan ilaç krizine çözüm buldu

Gürcistan ilaç krizine çözüm buldu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
49 views
03 Ocak 2021 - 12:00
Spread the love
 Archil Khabatdze, ilaçla ilgili problemlerin yaşandığını ve hatalarının olduğunu kabul etti. “Bu hatayı düzelttik, artık bundan sonra bu tur problemler yaşanmayacak. Biz gelen turistlerden bundan sonra şunu rica ediyoruz, eğer burada yasak Türkiye’de yasak değilse, o ilaçların ihtiyacı kadar yanlarına alsınlar. Fazla ilaçla geçmek isteyenlere ilaçları imha edilerek geçişleri sağlanacak. Biz hatamızı düzelttik, turistlerimiz gönül rahatlığı ile gelebilirler. Aklanmamız açısından Türk kamuoyuna duyurulması çok iyi olur” dedi.

Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Engin Arıkan da ilaçlar yüzünden Türk vatandaşlarına bazı eziyetler ve mağduriyetler yaşatıldığını vurgulayarak, “Şahısların üzerinde ihtiyaçtan fazlası olan ilaçlara el konulacak ancak kişinin geçişine bir engel olmayacak. Fakat bunun yanı sıra üzerinde kırmızı ve yeşil reçete ile satılan ya da kontrole tabi tutulan, içinde uyuşturucu madde içeren ilaçların olması halinde ciddi hukuki sorunlar doğabilecektir. Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar getirilmesin” dedi.

Gürtcistan’da üzerlerinde bir çoğu soğuk algınlığı nedenilye ilaç bulunduran Türk vatandaşı tutuklanmış ve büyük sorunlar yaşanmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -