Kuzey Teve

Gülseven: Bizi gözaltılarla yıldıramazlar

Gülseven: Bizi gözaltılarla yıldıramazlar
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
74 views
03 Ocak 2021 - 12:50
Spread the love

Bugün gözaltın alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Hakan Gülseven’den ilk açıklama. 
Ayvalık’ta ‘Devlet büyüklerine hakaret’ suçlaması ile gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılan Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Hakan Gülseven, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada “Bizi gözaltılarla, tehditlerle, zindanlarla yıldıramazlar, bu halkı esir alamazlar. Bu karanlık günleri atlatacağız.” dedi.

Hakan Gülseven’in açıklaması şöyle: Sevgili arkadaşlar; Bugün “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesiyle gözaltına alındım. Hakkımda uyduruk bir ihbar dosyası hazırlanmış. Yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldım. Ayvalık HAZİRAN Meclisi’nden pek çok arkadaşımız ve avukat arkadaşlarımız Deniz ile Çiğdem Adliye’de yanımdaydı, kendilerine çok teşekkür ederim.

Ayrıca arayan, soran, mesaj yollayan tüm dostlarıma da teşekkürler. Ne yazık ki İstanbul Emniyeti’nde hâlâ gözaltında tutulan pek çok arkadaşımız var. Üzerlerine atılı bir suç yok, suç icat etmeye çalışıyorlar. Aldığım bilgiye göre moralleri yüksek. Hepimize selam yollayıp sokakları doldurmamızı istemişler. Başımız üstüne. İktidar referandum hırsızlığını nereye gizleyeceğini şaşırmış durumda.

Gayrimeşru bu iktidar, cebren ülkeyi cehenneme çeviriyor. Bizi gözaltılarla, tehditlerle, zindanlarla yıldıramazlar, bu halkı esir alamazlar. Bu karanlık günleri atlatacağız.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -