Kuzey Teve

Grevdeki İşçilere CHP adayı Destek verdi

Grevdeki İşçilere CHP adayı Destek verdi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
146 views
02 Ocak 2021 - 23:33
Spread the love

 CHP Rize Milletvekili Adayı Av. Çetin Keçeli, grevdeki maden işçilerine destek verdi. Keçeli, greve çıkan Çayeli Bakır işçilerini ziyaret ederek, hak arama mücadelesinde yanlarında olduğunu söyledi.

cetin_keceli3

Çayeli Bakır İşletmeleri ile Türk Maden İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işverenin sıfır zam önerisinin kabul edilmemesi üzerine grev kararı alan sendika 320 işçiyle greve çıktı.

CHP Rize Milletvekili adayı olan Avukat Çetin Keçeli, grevdeki işçileri ziyaret ederek destek verirken,“Herzaman çalışan, emek harcayan insanlarımızın yanındayız. Mücadele edilmeden hak kazanılmaz. İşçilerin en büyük gücü dayanışma içinde olmak ve hep birlikte haklarını aramaktır. Çayeli Bakır işçilerine sıfır zam önerilmesi kabul edilecek bir durum değildir. Greve çıkan işçilerimize ve sendikamıza elimizden geldiği kadar destek olacağız ve bizden bir talep olursa da her türlü katkımızı sunacağız” dedi.

cetin_keceli-asure_ikram

ÇAYELİ MEYDANINDA AŞURE İKRAMI

CHP adayı Keçeli, Çayeli ilçe başkanlığınca yapılan etkinlikte Çayeli halkına aşure ikram etti. CHP Çayeli İlçe Başkanı Hızır Efe Kadıoğlu ile birlikte vatandaşlara aşure ikram eden Keçeli, 7 Haziran seçim sonuçlarını kabul etmeyip ülkeyi tekrar seçime zorlayanlara halkın 1 Kasım’da cevabını oylarıyla vereceğini, ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyenlerin ağır bir yenilgi ile karşılaşacağını savundu.

CHP BİRİNCİ PARTİ OLACAK

Seçimlerden CHP’nin birinci parti olarak çıkacağına inandığını belirten Keçeli, “Hedefimiz, Rize’de de birinci parti olmak ve en az iki milletvekili çıkarmaktır. Çayelili vatandaşlarımıza güveniyorum. Türkiye’nin huzuru, refahı için ‘Önce Türkiye’ diyen CHP’ye Çayeli’den de güçlü bir destek gelecektir.” diye konuştu.

cetin_keceli1cetin_keceli2

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -