Kuzey Teve

Gözaltında şüpheli ölüm

Gözaltında şüpheli ölüm
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
77 views
03 Ocak 2021 - 12:57
Spread the love

 Antalya’da yol denetimi sırasında gözaltına alınan Murat Araç isimli gencin emniyet müdürlüğünde intihar ettiği ileri sürüldü.

HABER MERKEZİ– Antalya’da, Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 3’üncü katından atlayıp intihar ettiği iddia edilen ve ‘PKK terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla aranan Murat Araç’ın cenazesini almaya gelen babası Mehmet Araç, oğlundan 3 yıldan bu yana haber almadıklarını söyledi. 

Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Güney Karakolu ekipleri, dün yaptıkları yol uygulamasında bölge illerinden gelen bir yolcu otobüsünü durdurdu. Yapılan GBT sorgusunda Murat Araç isimli gencin sahte kimlik taşıdığı “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla arandığı ve gözaltına alındığı ileri sürüldü. Kardeşinin sadece başını gördüğünü söyleyen İlhan Araç, yüzünde ve gözünde morluklar vardı, “Başına ne geldiyse emniyette geldi” dedi.

GÖZALTINDAYKEN ATLADI İDDİASI

Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Araç’ın savcılıktaki ifadesinin ardından Alanya Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’ye teslim edildiği öğrenildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri devam eden Araç’ın saat 18.00 sularında 3’üncü kattan atlayarak intihar ettiği iddia edildi. Araç’ın cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 
 
AVUKAT: BU SABAH ARADIĞIMDA ŞAHSIN OLMADIĞINI SÖYLEDİLER
 

Araç’ın ailesinin çocuklarının gözaltına alındığı bilgisine ulaştıktan sonra avukat Özgür Sarıoğlu’nu aradıkları ve çocuklarının gözaltında olduğunu söyledikleri öğrenildi. Konu üzerine görüştüğümüz avukat Sarıoğlu, gözaltına alınan Murat Araç ile görüşemediğini, ailenin kendisini araması üzerine TEM Şube Müdürlüğü’nü dün saat 16.34 sıralarında aradığını ve kendisine “Henüz getirilmeyen bir şahıs var, kimliği hakkında bilgimiz yok. Ama getirecekler” denildiğini aktardı. Avukat Sarıoğlu, bu sabah TEM Şube’yi aradığında ise kendisine “herhangi bir şahsın getirilmediği bilgisini” verdiklerini söyledi. 
 
AİLE TEM’E GİDİNCE ÖĞRENDİ
 
Araç’ın ağabeyi İlhan Araç ise dün polisler tarafından arandığını ve kardeşinin gözaltına alındığını öğrendiğini, akabinde Antalya’da bir avukatla görüştüğünü belirtti. Kardeşiyle ilgilenmek için bu sabah önce Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanlığı’na gittiğini oradan da TEM Şube’ye yönlendirildiklerini söyleyen ağabey İlhan Araç, burada birinin intihar ettiğini kendi çocukları olup olmadığının teşhisi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na yönlendirildiklerini söyledi.
 
Araç, nöbetçi savcı ile görüştüğünü kaydetti. Kardeşini teşhis ettiğini fakat otopsi işlemlerine girmediğini söyleyen ağabey Araç, kendisinin ifadesinin alındığını söyledi. Kardeşinin otopsi işlemlerinin bittiğini ve kendisine otopsi raporuyla ilgili herhangi bir belgenin verilmediğini söyleyen Araç, cenazeyi defnetmek üzere Urfa’nın Ceylanpınar ilçesine götüreceklerini kaydetti. 
 
Savcılıkla görüştüğünü kaydeden İlhan Araç, savcının kendisine nöbetçi savcı olduğunu olayın üzerinde duracağını söylediğini aktardı. (DHA-Mezopotamya Ajansı)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -