Kuzey Teve

Gazi Mahallesi’nde polisin taradığı araçtaki gençler konuştu

Gazi Mahallesi’nde polisin taradığı araçtaki gençler konuştu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
41 views
03 Ocak 2021 - 12:50
Spread the love

 Gazi Mahallesi’nde polis, sürücüsünün ehliyeti olmadığı için arama noktasında durmayan aracı uzun namlulu silahlarla taradı

İstanbul Sultangazi’de Gazi Kent Ormanı çıkışında polisin ‘dur ihtarına uymadı’ gerekçesiyle ateş açtığı araçta bulunan 5 gençten 2’si hayatını kaybetti. Araçtan yara almadan kurtulan 17 yaşındaki B.K., ifadesinde, ormanda alkol aldıktan sonra araçla dönerken polis tarafından durdurulduklarını, aracı kullanan Demirhan Erkul’un aniden gaza basıp uzaklaşması üzerine polisin arkalarından ateş ettiğini anlattı. Aracı kullanan genç ise ehliyeti olmadığından paniklediğini, bu nedenle kaçtığını söyledi. B.K., bu sabah Sultangazi Çocuk Büro Amirliği’nde alınan ifadesinde şöyle dedi: “Saat 19.00’da arkadaşlarım Oğuzhan Erkul ve Ramazan Altürk ile birlikte Gazi mahallesi Mimar Sinan kent ormanına gitmiştik, alkol alacaktık. Ramazan ve Oğuzhan, ortak arkadaşımız olan Barış Kerem ve Demirhan Erkul’u çağırmışlardı. Beraber alkol aldıktan sonra 22.00 sıralarında Demirhan’ın kullandığı araca bindik.

Demirhan’ın yanında ön koltukta ben, Oğuzhan arka sağ tarafta, Ramazan ortada, Barış ise solda oturuyorduk. Demirhan orman çıkışında polislerin olduğunu görünce birden yavaşladı. Biz kendisine, polislerin trafik polisi olmadığını, bir şey olmayacağını ve polisin yanında durmasını söyledik. Demirhan da ‘tamam, duracağım’ dedi.” Öte yandan 15 yaşındaki Demirhan Erkul’un avukatı Oya Aslan ise, “Öldürme duygusuyla hareket ederek vur emri veren amirle ateş açan polislerin tutuklanmaları gerekiyor” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -