Kuzey Teve

Fındıklı’ da çevreciler yargılanmaya devam ediyor. ‘Keseri eline geçiren herkesi çivi zannediyor, yaşam alanlarımızı korumaya devam edeceğiz’

Fındıklı’ da çevreciler yargılanmaya devam ediyor. ‘Keseri eline geçiren herkesi çivi zannediyor, yaşam alanlarımızı korumaya devam edeceğiz’
114 views
18 Ocak 2023 - 15:29
Spread the love

Gençağa Karafazlı – Emre Koç – Cevahir Topaloğlu

Rize’nin Fındıklı ilçesinde 15 yıldır HES’ler başta olmak üzere doğa talanına karşı çıkan yaşam savunucuları Hüseyin Acar, Avni Ertaş ile Behçet Ertaş’ın yargılandıkları davanın 4. duruşması bugün Rize Pazar Adliyesinde yapıldı. Duruşma 25 Ocak Çarşamba gününe ertelendi. Duruşmaya çeşitli çevre örgütleri ile bazı siyasi parti temsilcileri katılarak destek verdi.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde 15 yıldır HES’ler başta olmak üzere doğa talanına karşı çıkan yaşam savunucuları Hüseyin Acar, Avni Ertaş ile Behçet Ertaş’ın yargılandıkları davanın 4. duruşması Pazar Bölge 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Yaklaşık 5 dakika süren duruşmada hâkim, dosyanın mütalaasının hazırlanması için savcılığa tebliğine karar verdi. Bu gerekçe ile mahkemenin 25 Ocak 2023 tarihine ertelenmesine karar verildi.

“ORTADA BİR ŞEY YOKKEN 5 KEZ ADLİYEYE GELDİK”

Duruşmanın ertelenmesinin ardından adliye çıkışında açıklama yapan Avni Ertaş, yargılananın 5 dakika sürdüğünü, duruşmanın 1 hafta sonraya ertelendiğini ifade ederek, “Umarım bu sefer karar duruşması olacak çünkü bu artık gerçekten ceza aksak da almasak da biz bir tür cezalandırılmış olduk. Ortada hiçbir şey yok ancak 5 kez adliyeye gelmiş olacağız. Şunu açıkça belirtmek isterim iktidarı eline geçiren gücü ele geçiren yani keseri ele geçiren herkesi çivi zannediyor. Çivi gibi çakmak istiyor. Biz bunlara alışığız. Kimler ne derse desin biz yaşam alanlarımızı savunmaya korumaya devam edeceğiz” dedi.

Hüseyin Acar ise, “Mahkeme erteliyor ancak yaşam devam ediyor. Yaşam alanlarımızı korumaya devam edelim. Biz mücadelemizi ertelemeyelim bize destek veren arkadaşlara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -