Kuzey Teve

Ferhat Tunç: Yoldaş seni anacağız

Ferhat Tunç: Yoldaş seni anacağız
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
85 views
03 Ocak 2021 - 13:01
Spread the love

 Sanatçı Ferhat Tunç, 18 Mayıs 1973 yılında Diyarbakır Cezaevi’nde işkence sonucu yaşamını yitiren TKP/ML kurucusu İbrahim Kaypakkaya için yeni albümünde seslendirdiği “Yoldaş Seni Anacağız” eserini paylaştı.

Hakkındaki soruşturma ve cezalar nedeniyle Almanya’da ikamet eden sanatçı Ferhat Tunç, TKP/ML kurucusu İbrahim Kaypakkaya’yı Diyarbakır Cezaevi’nde işkence ile katledilişinin 46. yıl dönümünde andı. Yazar ve ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun Kaypakkaya için yazdığı “Yoldaş Seni Anacağız” adlı şiiri yeniden yorumlayan Tunç, sosyal medya platformu Twitter’dan bir video ile paylaştı.

Tunç, Kaypakkaya için yazılan eseri 1984’te yine seslendirdiğini belirterek  “İbrahim Kaypakkaya’nın işkencede katledilişinin 46. yıl dönümü! Yakında dinleyiciyle buluşacak “Marşlar ve Ağıtlar” albümümde yer alan ve Muzaffer Oruçoğlu’nun İbo’nun anısına yazdığı “Yoldaş Seni Anacağız” adlı eseri 1984 yılında okumuşum.” ifadelerini kullandı.

Bugün
İbrahim Kaypakkaya’nın işkencede katledilişinin 46. Yıldönümü! Yakında dinleyiciyle buluşacak “Marşlar ve Ağıtlar” albümümde yer alan ve Muzaffer Oruçoğlu’nun İbo’nun anısına yazdığı “Yoldaş Seni Anacağız” adlı eseri 1984 yılında okumuşum.

153 kişi bunun hakkında konuşuyor

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -