Kuzey Teve

Eren Bülbül’ün ölümüne soruşturma

Eren Bülbül’ün ölümüne soruşturma
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
100 views
03 Ocak 2021 - 12:52
Spread the love

 Maçka’da askerin yer göstermesi için operasyon bölgesine götürdüğü 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün ölümüyle ilgili ihmal iddiaları araştırılacak.

15 yaşındaki Eren Bülbül’ün önlem alınmadan operasyona götürülmesi tepki topladı. Bülbül’ün hayatını kaybetmesine ilişkin ihmal iddialarının araştırılması için adli ve idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Habertürk’ten Enis Yıldırım’ın haberine göre, Trabzon’da 15 yaşındaki Eren’in de hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili aileden gelen ihmal iddiaları araştırılacak. Maçka Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı adli soruşturma sürerken, İçişleri Bakanlığı’nın da Trabzon’a müfettişler göndereceği öğrenildi. İçişleri Bakanlığı’nın olayda ihmal olup olmadığının belirlenmesi için araştırma yapacağı belirtildi.

Olayın ardından Eren Bülbül’ün ağabeyi Çağlar Bülbül, “15 yaşındaki çocuğu alıp çatışmaya götürüyorlar” ifadesini kullanmış, yengesi Aysel Bülbül’ün de “Köyün güvenliği için keşif yapılacaksa neden muhtar yerine çocuğumuz çağrılıyor?” dediği belirtilmişti.

Maçka Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı adli soruşturma sürerken, İçişleri Bakanlığı’nın idari soruşturma için Trabzon’a müfettişler göndereceği belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -