Kuzey Teve

Erdoğanın köylülerine CİMER den müjdeli haber geldi

Erdoğanın köylülerine CİMER den müjdeli haber geldi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
158 views
03 Ocak 2021 - 10:02
Spread the love

 Gençağa karafazlı.Rize

Cumhur başkanı erdoğan ın baba ocağı Güneysu Gürgen Deresinde hukuksuz bir şekilde yapılan HES çalışmalarına yönelik Gürgen köylülerin Hukuk mücadelesi devam ederken CİMER den gelen bir haber köylüleri sevindirdi.CİMER Projeyi hukuk dişi buldu.

Çalışmaların hukuk dişi olduğunu söylüyorduk

Köyülerin cimere başvurusu sonucu gelen cevao yazısı ile ilgili Handüzü Yaylası Kültür Çevre ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Yönetim Kurulu tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

açıklamada, söz konusu Hes’in kaçak, hukuksuz olduğunu sürekli söylüyorduk. Bu konuda dernek üyelerimizin Cimer’e yaptığı başvurular değerlendirildi ve en üst düzeyde bu hukuksuz çalışmalara dur denildi. Artık bunu da dikkate almazlarsa gerçekten tuz kokmuştur, denildi.

Çalışmalar durdurulmamıştı

Açıklamada: ” Zaten altı aydır vatandaşlar, yol yapıyoruz bahanesiyle kandırılıyor. HES olduğu ortaya çıkınca bu ölçüsüz, hukuksuz çalışmalarına devam etmek istediler. İzinsiz, kaçak, eksik ÇED raporuyla… Biz de bu durumu yargıya taşımıştık. Ancak ilgili kurumların bir türlü bu kacak çalışmaları durdurma yönünde tedbir alamaması sonucu Cimer’e konuyu ilettik ve gelen cevapta, bu yasal olmayan çalışmalar neticesinde şirkete idari para cezası kesildiği ve çalışmaların ivedilikle durdurulması gerektiği şirkete bildirildi.

Konunun sürekli takipçisi olacağız şimdi hesap soracağız

Şirket suç üstü yakalanmıştır. Artık hiçbir bahanesi yoktur ve çalışmalarını derhal durdurmalıdır. Zaten en üst düzeyde verilen talimat da bu yöndedir. Konunun takipçisi olacağız ve inşaat alanında herhangi bir çalışma yapılması durumunda  ilgili kurumlara ve kolluk kuvvetlerine de bildirerek gerekli işlemlerin derhal yapılmasını isteyeceğiz.

Şimdi burada sadece şirket değil, bu hukuksuz çalışmalara göz yumanlar da sorumludur ve adalet karşısında hesap vermek mecburiyetindedirler.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -