Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ERDOĞAN’IN ‘KOMÜNİSTLER’ DİYE SUÇLADIĞI YAŞAM SAVUNUCULARI YENİDEN İKİZDERE’YE GİDİYOR”

ERDOĞAN’IN ‘KOMÜNİSTLER’ DİYE SUÇLADIĞI YAŞAM SAVUNUCULARI YENİDEN İKİZDERE’YE GİDİYOR”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
214 views
11 Eylül 2021 - 16:00
Spread the love

ERDOĞAN’IN ‘KOMÜNİSTLER’ DİYE SUÇLADIĞI YAŞAM SAVUNUCULARI YENİDEN İKİZDERE’YE GİDİYOR”
Gençağa Karafazlı -Rize
İşkencedere Vadisi’ne yapılmak istenen taş ocaklarına karşı 2019 yılında köylülerin açtığı davaya karşı mahkeme tam iki yıl sonra 13 Eylül 2021 tarihinde keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasına karar vermişti.
Mahkemenin bilirkişi kararı sonrası yaşam savunucuları harekete geçti. Geçen ay İstanbul’dan İkizdere’ye gelerek Cengiz inşaatın Eskencidere vadisinde yapmak istediği taş ocağına karşı direnen vatandaşlarla dayanışma içinde olan ekolojistler ve İkizdere çevre gönüllüsü doğa severler bu kez taş ocağı yapılacak olan alanda Pazartesi gerçekleşecek keşif öncesi yeniden İkizdere’ye gitme kararı aldı.
Doğa tahribatına dikkat çekerek herkesi İkizdere’ye destek olmaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘nerede bir solcu Komünist varsa toplanıp İkizdere’ye geliyorlar’ diye suçladığı yaşam savunucuları İstanbul’da bir araya gelerek bugün Rize İkizdere’ye hareket etti.
Ekolojisi ve İkizdere çevre gönüllüleri Rize’ye hareketleri öncesi, Sadece Rize halkının değil diğer kentlerden de insanların giderek burada cennet vadinin yok edilmesine karşı direnen vatandaşlarla dayanışma içerisinde olması lazım şeklinde açıklamalarda bulundular.


“CİNAYET PROJELERİNE KARŞI YAŞAMI SAVUNACAĞIZ”
Ekolojistler; “Diyoruz ki; Validebağ Korusu, Akbelen Ormanı, İkizdere ya da Dersim her nerede bir kötülük, yaşama hakkımıza bir tecavüz, nerede çocuğumuz gibi korumak zorunda olduğumuz doğaya yönelik bir rant/gasp/cinayet projesi varsa yaşam savunucuları olarak bizler orada olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.”
“NEREDE KOMÜNİST VARSA İKİZDERE’YE GİDİYOR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İkizdere halkını hedef tahtasına koyduğunu ifade eden Ekolojistler “Geçtiğimiz ağustos ayının son günlerinde İkizdere’de nöbet tutan direnişçilerle buluşmuş İkizdere direnişinin coşkusunu iliklerimize dek hissetmiştik. Bu buluşmadan sonra Cumhurbaşkanı İkizdereli direnişçileri hedef tahtasına koymuş; “Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya getiriyorlar. Siz bizim önümüzü kesemezsiniz.” sözlerini sarf etmişti.
“HER ZAMAN İKİZDERE DİRENİŞİN YANINDA OLACAĞIZ”
İkizdere halkından aldıkları her çağrıya kulak vereceklerini kaydeden Ekolojistler açıklamalarını şu şekilde noktaladı “ Yaşam savunucuları olarak bizlerde diyoruz ki; Validebağ Korusu, Akbelen Ormanı, İkizdere ya da Dersim her nerede bir kötülük, yaşama hakkımıza bir tecavüz, nerede çocuğumuz gibi korumak zorunda olduğumuz doğaya yönelik bir rant/gasp/cinayet projesi varsa yaşam savunucuları olarak bizler orada olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. İnsanların, hayvanların, doğanın hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. İkizdere direnişçilerinden aldığımız her çağrıya kulak verip İkizdere’de olacağız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -