Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ERDOĞAN’IN İKİZDERE ZİYARETİ ÖNCESİ VADİ ABLUKA ALTINA ALINDI

ERDOĞAN’IN İKİZDERE ZİYARETİ ÖNCESİ VADİ ABLUKA ALTINA ALINDI
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
178 views
03 Eylül 2021 - 11:58
Spread the love

ERDOĞAN’IN İKİZDERE ZİYARETİ ÖNCESİ VADİ ABLUKA ALTINA ALINDI

Gençağa Karafazlı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İkizdere ziyareti öncesi Cengiz inşaatın taş ocağı çalışmalarının sürdüğü Eskincedere vadisi Jandarma ve özel harekât ekiplerince abluka altına alındı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı program ve açılışlara katılmak üzere bugün Rize’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi akşamı geç saatlerde Rize’den ayrılacak.

Cengiz inşaatın İyidere lojistik liman inşaatı deniz dolgusu için İkizdere, Eskencidere vadisinde yapmak istediği taş ocağına karşı yaklaşık 4 aydan beri direnen yurttaşların direnişi devam ederken bugün Jandarma ekipleri ve özel harekât görevlileri taş ocağı alanını abluka altına aldı.

Jandarma ve özel harekât görevlilerinin Eskencidere vadisini abluka altına almasındaki asıl nedenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İkizdere de bugün saat 16,30 da yapımı gerçekleşen Güneyce Hurmalık tünellerinin açılışını gerçekleştireceği bu nedenle İkizdere ilçesi bugün adeta abluka altına alınmış durumda.

Edinilen bilgilere göre İkizdere vadisinde sokak ve caddelerden özel araçların kaldırıldığı vadi boyunca yüzlerce asker ve özel harekât görevlisinin güvenlik tedbirleri gerekçesiyle görevlendirildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 günlük Rize programı kapsamında bugün Cuma namazının ardından Trabzon Havalimanına hareket etti. Saat: 16.00 sıralarında Rize’de olması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, havalimanından direkt olarak Rize’nin İkizdere ilçesine geçmesi bekleniyor. Güneyce tünellerinin açılışını yerinde gerçekleştirecek olan Erdoğan’ın, TBMM 27. Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi İsmail Kahraman’a da evinde ziyarette bulunacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı akşam ya Kahraman’a konuk olacağı ya da Rize merkezde konaklayacağı bilgisi edinildi.

Cumartesi günü saat 13.30’da Rize merkezden Salarha Tünelinin (Dalyan Girişi) açılış törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin yeni binasının açılış törenine katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat: 17.00’de İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenecek Ak Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılacak.

Cumartesi günü Rize programını tamamlayacak olan Erdoğan, aynı akşam geç saatlerde Rize’den ayrılacak.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İyidere Lojistik Merkez ve Rize Artvin Havalimanında da incelemelerde bulunması bekleniyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -