Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ERDOĞAN “TAŞ OCAĞINA KARŞI ÇIKANLAR KOMÜNİSTELER”

ERDOĞAN “TAŞ OCAĞINA KARŞI ÇIKANLAR KOMÜNİSTELER”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
187 views
03 Eylül 2021 - 14:32
Spread the love

ERDOĞAN “TAŞ OCAĞINA KARŞI ÇIKANLAR KOMÜNİSTELER”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize de 2 gün kalacak olan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de Erzurum-İkizdere Yolu üzerinde Bulunan Güneyce beldesi Hurmalik köyünde yapımı tamamlanan Tünel Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan Tünel açılış öncesi, İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapımı süren ve bölgedeki vatandaşların 136 günden beri karşı çıkarak direniş sergiledikleri taş ocağına sahip çıktı yaşanan olaylarla ilgili komünistleri suçladı.

Erdoğan, burada ki konuşmasında ”Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez sizlerin amacı gayesi ne olduğunu bu halk biliyor’” dedi.

Erdoğan tünel açılışında gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi:

”Kış aylarında bu yoldan Erzurum’a ulaşımda ciddi zorluklar yaşandığını hepimiz biliyoruz. Artık bu tüneller sonrası bu güzergâh güvenli bir şekilde geçilecek”.

Son dönemde Karadeniz sahili boyunca gerek Giresun, Rize, Artvin, Kastamonu ve Sinop’ta sel felaketinin yol açtığı hasarları kısa sürede ortadan kaldırdık. Kastamonu ve Sinop’ta inşallah bir yıla kadar tüm bu çalışmaları tamamlamış olacağız. Avrupa’da sel felaketlerinin üzerinden aylar geçmesine rağmen hala hiçbir altyapının çalışmadığının haberlerini sizler de televizyonlarda izliyoruz. Biz, felaketin ardından üç beş güne kalmadan insanımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Bartın’da felaket, oradayız. Kastamonu’da felaket, oradayız. Antalya’da yangın, oradayız. Muğla’da yangın, oradayız. Durmak yok, yola devam dedik.

Erdoğan’ın taş ocağına komünistler karşı çıktığı şeklindeki sözlerine ilk tepki Av. Yakup Ş. Okumuşoğlu’ndan geldi.

Okumuşoğlu “İkizdere’ye doğadan yana taraf olanlar geliyor. Olmayanlar gelmiyor. Doğa, sağcı, solcu, komünist ayrımı yapmaz.

öte yandan 136 günden beri Cengiz inşaatın taş ocağına karşı direniş sergileyen vatandaşlar Erdoğan’ın açıklamalarına cevap verdi.

Direnişçiler “Buradaki mücadele biz yerli halkın başından beri yürüttüğü bir mücadele oldu. Burada kimin destek verip vermediğine bakmadık. Burası siyaset üstü bir mücadele yeridir. Yaşam alanımızı korumaktan başka bir amacımız olmadı. Olmasına da izin vermeyiz. Geri dönüşü olmayacak bir yıkıma karşıyız, o kadar. Burada başka amaçlar aranması bizleri fazlasıyla üzmektedir”

İşte Erdoğan’ın komünist diye suçladığı yerel direnişçiler.

Erdoğan tünel açılışı gerçekleştiriyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -