Kuzey Teve

Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
54 views
03 Ocak 2021 - 12:50
Spread the love

 

Savcılar haklarında işlem yapmazsa Erdoğan, Yıldırım ve Bahçeli’ye hakaret hakkım doğar

Sinop’ta Hakan Akıncı isimli Vatandaş “Hayır” oyu verecek olanların “vatan haini” olarak lanse edilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Sinop’ta yaşayan Hakan Akıncı isimli vatandaş, referandumda ‘hayır’ oyu kullanacaklar için ‘vatan haini’ nitelemesi yapan siyasiler hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Akıncı dilekçesinde Erdoğan’ın sözlerinin Anayasa’daki eşitlik ilkesine aykırı bir durum teşkil ettiğini belirterek “Cumhurbaşkanı da olsa başka biri de olsa kimsenin kimin nereye oy vereceğine karışması demokratik hukuk devletinde kabul edilemez bir durumdur” dedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında Sinop Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusu dilekçesini verdi. Akıncı’nın dilekçesini kabul eden savcılık, dilekçeyi işleme koydu.

ADLİ YARGI EŞİT ŞARTLARDA İŞLEMELİDİR

halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre; Akıncı dilekçesinde “Ben 16 Nisan’da hayır oyu kullanacağım. Bu benim anayasal ve vatandaşlık hakkımdır. Ancak Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, her ortamda her oturumda ve her mitinglerinde hayır oyu kullanacak olan ben ve benim gibi bu ülkenin vatansever evlatlarına ‘hain’ yakıştırmalarına artık tahammülüm kalmamıştır. Devletin bağımsız organı olan yargının uyuşmazlık hallerinde; makamı, mevkisi ne olursa olsun her vatandaşa eşit şartlarda işlemesi Anayasa’mızın ve demokrasimizin olmazsa olmazıdır” dedi.

“BENİM DE ONLARA HAKARET ETME HAKKIM DOĞAR”

Anayasa’nın eşitlik ilkesine bağlı kalınarak haklarının korunması gerektiğini vurgulayan Akıncı, dilekçesinde “Biz Türk vatandaşlarına yapılan bu hakarete, hatta ihanete sessiz kalamazsınız. Aksi taktirde benim de onlara hakaret etme hakkım doğacaktır. Ben ki Hakan Akıncı olarak siyasi olarak yaptığım her eleştiri de ifadeye çağrılıyorsam, bana ve benim gibi düşünenlere yapılan bu hakaretin de bir cezası olmalıdır” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -