Kuzey Teve

En çok oy aldığımız yerlere metro yapacağız

En çok oy aldığımız yerlere metro yapacağız
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
194 views
02 Ocak 2021 - 22:55
Spread the love

 Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınmasıyla yerine atanan Mevlüt Uysal hizmette eşitlik ilkesini alenen yok sayan bir konuşma yaptı. Uysal, metro yapılacak yerlerin belirlenmesi konusunda önceliklerinin AKP’nin en çok oy aldığı bölgeler olacağını söyledi. 

AKP’nin İstanbul Arnavutköy olağan kongresi yapıldı. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

Arnavutköy Kapalı Spor Salonunda yapılan kongrede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Arnavutköy, Başakşehirle beraber yeni ilçe olan ilçelerimizden birisi. Yeni ilçeler içerisinde baktığımız zaman gelecekte İstanbul’a en fazla mührünü basacak, yeni İstanbul dedirtecek ilçelerimizden birisi. Şu anda 3’üncü havalimanı ile başladı. Devamında Kanal İstanbul, devamında metro… Bunların bir kısmını biz yapacağız. Bir kısmını ilçe belediyemiz, bir kısmını büyükşehir belediyemiz, bir kısmını hükümetimizle yapacağız. Arnavutköy gelecekte ismi her ne kadar köy olsa da şu anda Bakırköy, Kadıköy neyse ondan daha önde olacak” dedi.

‘ARNAVUTKÖY’DEN YÜKSEK OY BEKLİYORUM’

Arnavutköy’e metro sözü veren Uysal şöyle konuştu: “Ak Parti kurulduğundan bugüne baktığımız zaman Arnavutköy oyu en fazla olan ilçelerimizden birisi. Sayın Başbakanın o konuda büyükşehir olarak Arnavutköy’e borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah. Sultanbeyli, ihalesi yapıldı. İnşaatı devam ediyor. Bu yıl içerisinde de Vezneciler, Arnavutköy metrosunun ihalesini yaparız. Kongreler yenilenme diyorum. İnşallah bu yenilenme ile metro sözünü de verdik. Arnavutköy’den daha yüksek oy bekliyoruz diyorum” ifadelerini kulland

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -