Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

EMEP: Perşembe’de kanalizasyon arıtılmadan denize akıtılıyor

EMEP: Perşembe’de kanalizasyon arıtılmadan denize akıtılıyor
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
196 views
27 Eylül 2021 - 16:00
Spread the love

Emek Partisi, “Sakin Şehir” olan Perşembe’de kanalizasyonun arıtılmadan denize akıtılmasına tepki gösterdi.

Emek Partisi, “Sakin Şehir” olan Perşembe’de kanalizasyonun arıtılmadan denize akıtılmasına tepki gösterdi.

COŞKUN ÖZBUCAK

Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, yaptıkları inceleme sonunda “Sakin Şehir” olan Perşembe’de kanalizasyonun arıtılmadan denize akıtılmasının kabul edilemeyeceğini belirterek, “OSKİ ne yapıyor? Kanalizasyon arıtma ne zaman yapılacak” diye sorarak bir an önce kanalizasyonun arıtılma tesisinin kurulmasını istedi.

Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, kanalizasyonların denize akıtıldığı yerleri incelediklerini belirterek, “Perşembe turizm bölgesi adayı. Yeşille mavinin iç içe olduğu, gürültünün olmadığı ve sakin şehir ünvanlı bir şirin ilçedir. Denizimiz korunmalı. Balık çiftlikleri denizi kirletirken görüntü kirliliği de oluşturuyor. Bu yetmezmiş gibi ilçenin kanalizasyonu doğrudan denize akıyor.” dedi.

“ACİL ÖNLEM ALINMALI”

Belediyeye giderek OSKİ birimiyle de görüştüklerini belirten Yılmaz, “Perşembe’de arıtmanın ya da fosseptik  kuyularının olup olmadığını; kaç yerden denize kanalizasyon akıtıldığını sorduk. Aldığımız yanıt, ‘Kanalizasyon yüzde 60 denize doğrudan akıyor. Ayrıca atık suyla kanalizasyon ortak giderde birleşik.’ oldu. Dilekçe hakkımızı da kullanacağız. Perşembe’de kanalizasyon sorunu çözüm bekliyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi yandaşlara beton işleri yaptıracağına Perşembe’nin kanalizasyon sorununu çözmelidir. Takipçisi olacağız. Halkımızı belediyeye dilekçeler vererek kanalizasyon sorununun giderilmesi için baskı uygulamaya, demokratik tepkilerini göstermeye çağırıyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -