Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

EMEP: “Filistin halkının katledilmesini seyretmekten vazgeç.”

EMEP: “Filistin halkının katledilmesini seyretmekten vazgeç.”
61 views
28 Mayıs 2024 - 10:19
Spread the love

EMEP Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, İsrail’in Refah’ta Filistinlilerin çadırlarını bombalamasını kınayarak, AKP iktidarına İsrail’le siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkilerini kesme çağrısı yaparak gelişmelere seyirci kalındığı eleştirisi yaptı.

COŞKUN ÖZBUCAK

(ORDU) İsrail’in uluslararası yasaları hiçe sayarak Gazze’de katliamlarına devam ettiğini belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Uluslararası Adalet Divanı’nın yetkisini tanıyan devletler İsrail’in Refah Bölgesindeki saldırılarını durdurması kararına sahip çıkmalıdır. Adalet Divanı’nın kararına uymayan İsrail’e karşı yaptırımlarda bulunmalıdır” dedi. Yasin, Erdoğan iktidarına da İsrail ile siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkileri kesme çağrısını yineledi.

“Siyasi, askeri ve ticari her türlü ilişki kesilmeli”
Uzun, açıklamasında “İsrail’in cinayetlerini durduralım! çağrısı yaptı. Uzun, “Siyonist İsrail tüm dünya halklarının tepkilerini ve uluslararası yasaları hiçe sayarak katliama devam ediyor. En son Refah’a sıkıştırılmış, silahsız, çadırlarda yaşayan halkın üzerine bombalar attı. Üstelik Uluslararası Adalet Divanı’nın İsrail Ordusu’nun Refah Bölgesindeki operasyonlarını durdurma kararını vermesinden kısa bir süre sonra. Artık iyice anlaşılmaktadır ki; Siyonistler uluslararası hukukla, kınamakla durdurulamayacaktır. Uluslararası Adalet Divanı’nın yetkisini tanıyan devletler İsrail’in Refah Bölgesindeki saldırılarını durdurması kararına sahip çıkmalıdır. Adalet Divanı’nın kararına uymayan İsrail’e karşı yaptırımlarda bulunmalıdır.
İsrail’i durdurmak için daha sert tedbirlere başvurmak gerekir. Ülkemizde de iktidar göstermelik bir ticaret yasağı ile İsrail’e karşı tepkileri yatıştırmaya çalışmaktadır. AKP iktidarı da ticaret yasağını ciddiyetle uygulamalı ve Siyonist İsrail’le siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkilerini kesmelidir.
İsrail’i cesaretlendiren destekçisi emperyalistlere de desteğe son vermeleri için baskı yapılmalıdır. Aksi takdirde İsrail durmayacaktır. Saldırı ve katliama Gazze’de tek bir Filistinli kalmayıncaya kadar devam edecektir. İsrail’in katliamlarına karşı birleşelim. Katliamı durdurmak için mücadeleyi yükseltelim.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -